Tribün KıbrısMaçlarda gerekli önlemler alınacakMaçlarda gerekli önlemler alınacak
617 views
01 Mart 2022 - 20:10

 

 

Niyazi Nizam, Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ın maçlarda güvenlik zafiyetinin yaşanmaması ve hakemlerin görevlerini salimen yapabilmesi için gerekli uyarıların yapılıp, önlemlerin alınacağını kendilerine ilettiğini açıkladı

 

Kıbrıs Türk Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (KTFHGD) başkanı Niyazi Nizam ve yönetim kurulu üyeleri, Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ı ziyaret etti.

Niyazi Nizam, ziyaretle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Düzkaya ile Çetinkaya arasında oynanan futbol maçında dernek üyemize yapılan saldırı sonrasında, sahalardaki güvenli ortamın sağlaması yönündeki aksaklıklar gündeme gelmiştir.

Yaşanan vahim olay sonrasında, üyelerimizle yaptığımız istişareler neticesinde, Polis Genel Müdürlüğünden görüşme talep ettik ve verilen randevuya icabet ettik.

Kısa zamanda görüşme talebimize olumlu yanıt veren ve bizleri kabul eden Polis Genel Müdürü Sn. Ahmet Soyalan ile yaptığımız görüşmede, üyelerimize yönelik zaman zaman oluşan yoğun küfürlerin yanında, sahadaki oluşan şiddetin, üyelerimizin sağlığını tehlikeye sokacak düzeye ulaştığını belirttik. Ayrıca, saha içerisindeki güvenliğimizin sağlanması yönünde de gerekli önlemelerin alınmasını talep ettik.

Sn. Ahmet Soyalan da bundan sonraki maçlarda güvenlik zafiyetinin yaşanmaması ve dernek üyelerimizin görevlerini salimen yapabilmesi için gerekli uyarıların yapılıp, önlemlerin alınacağını bizlere iletti.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.