Tribün Kıbrıs


Levent College’de engelsiz maçLevent College’de engelsiz maç
484 views
04 Aralık 2021 - 10:07

 

 

Levent College’de, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Basketbol Takımı ile Levent College öğrencileri basketbol müsabakası gerçekleştirdi

 

Levent College 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Basketbol Takımı’nı misafir etti.

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Basketbol Takımı ve Levent College öğrencilerinden oluşan karma grupla basketbol müsabakası gerçekleştirildi. Takımdaki öğrencilerin tekerlekli sandalyede ve bacakları bağlı bir şekilde maça çıktı. Keyifli anlara sahne olan maçı tüm okul öğrencileri izledi. Hem oyuncular hem de izleyiciler için büyük bir farkındalık yaratılmış oldu.

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit ve KKTC Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ahmet Akdeniz yaptıkları konuşmalarda “Engelliliğin, birey ve ailesi için zorlu yaşam koşullarını beraberinde getirdiği, onların yaşamlarını kolaylaştırmak için bizlerin de elimizden geleni yapmamız gerektiği” vurgulandı.

Müsabaka sonrası söz hakkı verilen Levent College öğrencileri artık daha fazla empati yapabildiklerini, engelli bireylerin toplumsal yaşama tam ve diğer bireylerle eşit katılım sağlamaları gerektiğini dile getirdiler.

 
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Süper Ligde maç Pazar’ı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Birinci Ligde maç günü
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Omonia’nın kaptanı Tahsin
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Lider zorlanmadı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Lider farkını gösteriyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Vadili’de birlik beraberlik
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kırmızı Grupta maç günü
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.