Tribün Kıbrıs

Kulüpler Birliği: Esas sorumlular, hükümet ve Sağlık Bakanlığı’dır

Kulüpler Birliği: Esas sorumlular, hükümet ve Sağlık Bakanlığı’dır
150 views
12 Kasım 2020 - 16:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Futbol Kulüpler Birliği, bir basın açıklaması yayınlayarak, futbolcuların eylemini kınarken, “Futbolun başlamamasının esas sorumluları, 20 gündür federasyon başkanı Hasan Sertoğlu’nun yazısına cevap vermeyen hükümet ve Sağlık Bakanlığı’dır.” ifadelerini kullandı

 

Aytaç Karavezirler’in başkan vekilliği yaptığı Futbol Kulüpler Birliği, bir basın açıklaması yayınlayarak, futbolcuların eylemini kınarken, “Futbolun başlamamasının esas sorumluları, 20 gündür federasyon başkanı Hasan Sertoğlu’nun yazısına cevap vermeyen hükümet ve Sağlık Bakanlığı’dır.” ifadelerini kullandı.

“Bazı futbolcuların 10 Kasım günü KTFF önüne tabut koymaları, KTFF’nun, kulüplerin ve ülkemiz futbolunun öldüğü vey gömüldüğü anlamına gelmektedir.

Bizler kulüp başkanları ve kulüpler olarak yapılanları doğru bulmayıp bu olayı şiddetle kınıyoruz. Yaklaşık 20 gündür federasyon başkanı Hasan Sertoğlu’nun, Sağlık Bakanlığı’na yazmış olduğu yazının cevabını alamayıp hal böyleyken ülke futbolunun nasıl başlayacağı ortadadır. Esas sorumluları hükümet ve Sağlık Bakanlığı’dır.

Bu ülke futbolunun bunca zamandır yükünü çeken KTFF ve kulüplerdir. Önemli olan bugünü değil, yarınlarımızın geleceğini kurtarmak ve devamlılığını sağlamaktır. Biz Kulüpler Birliği ve kulüpler olarak dün nasılsa bugün de aynen 25/09/20 tarihinde KTFF’na vermiş olduğumuz yetkinin arkasında olduğumuzu ve bu süreçte verilen yetkinin sonuna kadar arkasında durulmasını isteriz.

Ülke olarak geçtiğimiz bu zor süreçten herkesin birlikte hareket etmesi ve güçlü olmasıdır. Bu gibi hareketler fayda değil zarar sağlar birlik beraberlik ve gelecek adına bu yapılanların doğru olmadığını ve bundan sonrada yapılmamasını arzu ederiz.”

 

 


GÜNLÜK HABER AKIŞI
İncirli, Birinci Ligi sevdi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Vasilya’dan çıkış yok
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Mesarya’nın tarihi zaferi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esentepe, Elye’de esti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dörtyol devire devire gidiyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dumlupınar evinde mutlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Göçmen sonunu getiriyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Önemli olan KAZANMAK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cihangir, Mishali ile yürüyor
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.