Tribün Kıbrıs
KTSYD: Saldırı, tüm futbol camiasına yapıldı
KTSYD: Saldırı, tüm futbol camiasına yapıldı
275 views
28 Şubat 2022 - 20:22

 

 

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği, “Futbol; sporcusu, teknik heyeti, hakemi ve seyircisiyle büyük bir ailedir. Bu paydaşlardan herhangi birine karşı gerçekleşen her bir saldırı, tüm futbol camiasına yapılmıştır.” açıklamasını yaptı

 

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD), geçtiğimiz hafta sonu Düzkaya – Çetinkaya arasında oynanan 1. Lig maçında yaşanan olaylar ve hakem Necmi Bulut’un darp edilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

KTSYD konu ile ilgili yaptığı açıklamada olaylara sebep olanları kınarken, güvenlik tedbirlerine vurgu yaptı, tarafları kalan dönemde sağduyuya çağırdı. Yapılan açıklama şöyle:

Birinci Lig’in 20’nci haftasında 26 Şubat 2022 tarihinde Çatalköy Nihat Bağcıer Stadı’nda oynanan Düzkaya – Çetinkaya karşılaşmasında yaşanan sportmenliğe aykırı olaylar, bir kez daha karşılaşmanın önüne geçmiş, karşılaşmanın yardımcı hakemi Necmi Bulut sahaya giren kişilerce darp edilmiştir.

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği olarak, sporun tüm alanlarında yaşanan şiddet olaylarının her zaman karşısında duracağımızı tüm spor kamuoyuna bir kez daha duyururken, Düzkaya –Çetinkaya karşılaşmasında darp edilen Necmi Bulut’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu saldırıyı gerçekleştiren kişileri kınıyoruz.

Futbol liglerimizde son 10 haftaya girilirken, sahalarımızda gerek saha içi gerek saha dışında güvenlik önlemlerinin alınması elzemdir. Bu yönde ivedi adımlar atılmalıdır. Bu çerçevede de güvenlik güçlerimize büyük görev düşmektedir.

Unutmayalım ki futbol; sporcusu, teknik heyeti, hakemi ve seyircisiyle büyük bir ailedir. Bu paydaşlardan herhangi birine karşı gerçekleşen her bir saldırı, tüm futbol camiasına yapılmıştır. Bu tür olayların tekrar yaşanmaması adına tüm tarafları sağduyulu olmaya davet ediyoruz.

 
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.