Tribün Kıbrıs
KTFF ligleri erteledi
KTFF ligleri erteledi
1.175 views
02 Ağustos 2022 - 12:56

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, Spor Dairesi ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında sahalardaki çalışmaların sağ salim tamamlanması için liglerin başlangıç tarihini 1 hafta ileriye aldı

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF), Spor Dairesi’nin sahalarla ilgili kapsamlı bakım çalışması kararı almasının sonrasında liglerin başlangıç tarihini 1 hafta ileriye aldığını duyurdu.

Açıklama şöyle;

“Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu olarak Spor Dairesi ile bir görüşme gerçekleştirdik. Gerçekleşen görüşme kapsamında Spor Dairesi, 2022 – 2023 sezonu öncesi futbol sahalarının tümüyle ilgili kapsamlı bir bakım çalışması başlatıldığını bizlere iletti.

Yeni sezonda özellikle kış aylarında ve yağışlı havalarda sorun yaşanmaması ve Spor Dairesi’nin yapacağı bu çalışmaların sağ salim tamamlanması büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple daha önce 17 – 18 Eylül 2022 tarihinde başlayacağını duyurduğumuz AKSA Süper Lig ve AKSA 1. Lig maçlarının 1 hafta sonra, yani 24 – 25 Eylül 2022 tarihinde başlamasına, ayrıca daha önce 9 Eylül 2022 tarihinde oynanacağını duyurduğumuz Süper Kupa maçının da 16 Eylül 2022 tarihinde oynatılmasına karar verilmiştir.

 2022 – 2023 sezonunda mücadele edecek olan tüm takımlarımızın yukarıdaki takvime göre hazırlıklarını yapmalarını ve çalışmalarını bu yönde gerçekleştirmelerini önerir, tüm takımlara başarılar dileriz.”
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.