Tribün Kıbrıs
Korbay: Tek çatı altında bir yumruk olacağız
Korbay: Tek çatı altında bir yumruk olacağız
498 views
07 Temmuz 2022 - 17:09

 

 

Berkem Korbay “Kulüpler Birliği ile görüşmemizin en çarpıcı gelişmesi, birlikte hareket etmenin önemi oldu. Futbolumuzun mağdur edildiği konularda, tek çatı altında bir yumruk olacağız. Sözleşmenin hayata nasıl geçirebileceğimizin detaylarını da konuştuk.” açıklamasını yaptı

 

Futbolcular Derneği başkanı Berkem Korbay, KKTC Futbol Kulüpler Birliği ile gerçekleştirdikleri görüşmeyle ilgili açıklama yaptı.

Berkem Korbay’ın açıklaması şöyle:

“Futbolcular Derneği olarak Aytaç Karavezirler başkanın önderliğinde Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nda KKTC Futbol Kulüpler Birliği ile görüşmemiz oldu.

Görüşmemizin en çarpıcı gelişmesi, birlikte hareket etmenin önemi oldu. Bu vesile ile her sene sporumuzun ve en büyük sektör olan futbolumuzun mağdur edildiği konularda, yaşanacak sıkıntılarda tek çatı altında bir yumruk olmaya verdiğimiz söz oldu.

Uzun toplantı sonucumuzda, sözleşmenin gerekliğinin hem kulüplerimizi hem futbolcularımızı mağdur etmeden hayata nasıl geçirebileceğimizin detaylarını fikir alış verişleri yaparak, yazdık ve çizdik.

Başkanlarımız oldukça anlayışlı bir tutum içerisinde bu kapıyı bizlere açmıştır. Artık süreç bu bağlamda yeniden görüşmemizi ayarladığımız (kısa bir süre) gün konuştuklarımızı daha da detaylandırarak resmiyete dökülerek devam edecektir.

Arzuladığımız ortam olan, birlik ve beraberliği görmeye, sözleşmelerle hakların havada kalmadığı bir futbol ortamına, kulüp başkanlarımıza yardımcı bir şekilde bu yolculuk başlamıştır.

Tüm camialarımıza ve futbolcu kardeşlerimize önce sabırlı olmalarını, anlayışlı olmalarını ve en önemlisi birlik olmalarını tavsiye ederim.”

 


SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.