Tribün Kıbrıs
Korbay: İstifamın sebebi KTFF’dir
Korbay: İstifamın sebebi KTFF’dir
706 views
25 Haziran 2022 - 15:26

 

 

Berkem Korbay, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu genel kurulunda alınan kararlara yönelik istifa kararı alırken, “İstifamı sunuyorum. Sebebi ise KTFF’dir. Aktifliğinin bir anlamı olmayan Futbolcular Derneği mührümüzü götürüp Futbol Federasyonuna bırakmayı düşünüyoruz.” açıklamasını düşünüyoruz

 

Futbolcular Derneği başkanı Berkem Korbay, Kulüpler Birliğinin önerisiyle Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu genel kurulunda serbest transfer hakkı ve hizmet yılı yaşının yükseltilmesine kararına yönelik istifa kararı alırken, tepki açıklaması yayınladı.

Berkem Korbay’ın futbolculara net çağrı ve bilgilendirme çağrısıyla yaptığı tepki açıklaması şöyle:

“İçerik: İstifamız nedeni, yapılması gerekenle ilgili birlik çağrısı ve şimdiye kadar yaşananlar.

Öncelikle 2. dönem için başkan olmamak istediğimden net bir çağrıda bulundum. Aday çıkmayınca ihale bana kaldı. Haftalar önce ise istifa kağıdımı sundum.

Ancak yaşananları sizlere şeffaf bir şekilde anlatmak istiyorum. Futbol Federasyonu, devlet mercileri ve başkanının gücünün gölgesi altında olan futbolcu kardeşlerimizin sallamadığı, desteklemediği bir derneğiz. En başta bizler birlik değiliz, ensemizde de ceviz kırmaları müstahaktır.

Gelelim yazdığımın açılımına;

1-Futbol Federasyonu bugün futbolcu özlük hakları kararları için Kulüpler Birliğinin sunduğu öneriler ile hareket etmiştir.

On binlerce futbolcu hakkında alınan kararlar yine bizlerin de fikirleri yok sayılarak alınmıştır. Aldığınız kararlar doğru veya yanlış bir sandalye de dernek çatısı altında olan bir kişiye veya herhangi bir futbolcuya ayrılmış olsaydı bu kadar rahatsız olmayacaktık.

Bu doğrultuda bizler dernek olarak zaten aktifliğinin bir anlamı olmayan Futbolcular Derneği mührümüzü götürüp Futbol Federasyonuna bırakmayı düşünüyoruz.

Sözleşme istedik olmadı. Alınan kararlarda söz istedik, olmadı. Belki vereceğimiz fikir ile kulüplerimizin de derin nefes alacağı fikirlere sahiptik dedik. Kapı nerede göstermediler. Bu bağlamda tam bir kopukluk, ötekileştirme yaşıyoruz. Madem buyurun paydaşınız artık tam karşınızdadır.

2-Devlet mercileri için 3 – 5 kelime edip sert cümlemi ve fikirlerimi sona bırakayım. Dernek çatımız olsun, örgütlenelim diye başta şimdiki Cumhurbaşkanının sarayına dahi girdik. Fakat haftalar – aylar geçmesine rağmen, hükümetin derneğimize tavrı tam bir hiç olmuştur. Hiçbir sözlerinde durmadılar.

3- Siz futbolu dostlarım, kendi kişisel çıkarlarınız alev almadıkça birlik olamıyorsunuz. Sözleşme yoksa sahaya çıkmayalım desek 3 – 52i geçer miyiz, bilmiyorum.

Şimdi kamuoyu önünde öncelikle istifamı sunuyorum. Sebebi ise KTTF’dir. Önerim ise futbolcu kardeşlerimin köle oldukları bu sisteme boyun eğmemesidir.

Başkan sıfatının sözde olduğunu ilk gün söyledim. Eğer biz bu sistemde yokuz derseniz. Yokum çağrısıyla çoğalın. Büyüyelim kim olduğumuzu hatırlatalım. İlk çağrı benden, ben yokum.”

 
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.