Tribün KıbrısKorbay: Cumhurbaşkanıyla aynı dili konuşmamız büyük şansKorbay: Cumhurbaşkanıyla aynı dili konuşmamız büyük şans
484 views
01 Mart 2022 - 19:27

 

Berkem Korbay, “Ciddi anlamda futbola emek veren Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile gündeme ve geleceğe dair sorunlara çare olabilmek adına aynı dili konuşmamız bizim için büyük bir şans olmuştur.” açıklamasını yaptı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Futbolcular Derneği Başkanı Berkem Korbay, başkan yardımcısı Ahmet Coşkun ve sporcularını kabul ederek görüştü.
Cumhurbaşkanlığı Spor Danışmanı Sertaç Bozatlı’nın da hazır bulunduğu kabulden sonra Berkem Korbay şu açıklamayı yaptı:

KKTC Cumhurbaşkanı sayın Ersin Tatar, derneğimizi kabul etti. Öncelikle geçmişte ciddi anlamda futbola emek veren biri olarak, gündeme ve geleceğe dair sorunlar ve planlara çare olabilmek adına tabir-i caizse aynı dili konuşmamız bizim için büyük bir şans olmuştur.

Konuşmamızda özellikle şu an liglerimizde futbol emekçisi olup hiçbir işe sahip olmadığından sigortası yatmayan arkadaşların, yasa ile sigortalanması sürecini detaylarıyla konuşup, sayın Cumhurbaşkanının da konuya sıcak bakmasıyla girişimlerin kısa süre içerisinde atılacağını konuştuk.

Bir buçuk senedir yaşadığımız büyük bir sorun olan kalıcı bir yerde lokalimizin olmaması konusundaki sorunumuzu da ilettiğimiz zaman, yine aynı şekilde çözüm üretip bizlere konu ile alakalı yardım eli uzatması oldukça memnuniyet verici olmuştur.

Sözlerinde derneğimize bütün futbolcuların üye olması gerektiğini işaret eden, derneğimize kapılarını açan, bizi ağırlayan Sayın Ersin Tatar’a dernek adına teşekkürlerimizi iletir, görevi süresince başarılar dileriz.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.