Tribün Kıbrıs
KOP: Tahsin, U-17 teknik kadrosu tarafından izleniyor
KOP: Tahsin, U-17 teknik kadrosu tarafından izleniyor
339 views
21 Haziran 2022 - 9:56

 

 

KOP, Niyazi Kızılyürek’in, Tahsin Özler hakkındaki iddialarına yanıt verirken, “Tahsin, U-17 Milli Takımı teknik kadrosu tarafından izlenen bir futbolcudur. Tahsin’in milli takıma çağrılmaması tamamen saha içi kriterlerden kaynaklanır.” ifadelerini kullandı

 

Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP), AKEL Avrupa Parlamentosu milletvekili Niyazi Kızılyürek’in, Omonia U17 Takımı futbolcusu Tahsin Özler, hakkındaki iddialarına genel sekreteri Anthoulis Mylonas’ın yazdığı mektup ile cevap verdi.

KOP’un verdiği cevap şu şekilde:

“ Öncelikle Kıbrıs vatandaşlığı olan herkesin milli takımlara çağrılma ve oynama hakkının olduğunu net bir şekilde ortaya koymak isteriz.

Milli takımlara hangi futbolcuların çağrılacağının yetkisi ve sorumluluğu, söz konusu futbolcuların çağrılacak niteliklere sahip olup olmadığına karar veren ilgili federasyon antrenörlerine aittir.

Yaş kategorisi daha düşük olan milli takımlar için, futbol kulüpleri milli formaya uygun nitelikleri olduğunu düşündükleri oyuncularını önerebilirler ancak son karar antrenörlere aittir.

KOP, bu futbolcunun çağrılmamasının tamamen saha içi kriterlerinden kaynaklandığını ve saha içi kriterlerine uyan Kıbrıslı Türk hemşerilerimizin milli takımlara alınmaması yönünde herhangi bir talimat veya karar bulunmadığını açıkladı.

Son olarak Federasyon, Tahsin Özler’in U-17 Milli Takımı teknik kadrosu tarafından izlenen genç, gelişmekte olan bir futbolcu olduğunu da açıkça belirtirken, şimdiye kadar çağrılmayan ancak ileriki bir aşamada milli formaya yardım edebileceğine inandıkları her futbolcuya kapılarının açık olduğunu ifade eder.”
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.