Tribün Kıbrıs
KKTC takımları, Türkiye liglerinde yarışacaklar
KKTC takımları, Türkiye liglerinde yarışacaklar
421 views
07 Mart 2022 - 14:55

 

 

KKTC Atletizm Federasyonu ile Türkiye Atletizm Federasyonu arasında işbirliği protokolü imzalanırken, KKTC karma ve lig takımları Türkiye liglerinde yarışacak

 

Bir süre önce federasyon başkanlığı görevine getirilen Ferhat Sakallı ve yönetim kurulu ilk çalışmalarını dış temaslarla gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta Başkan Ferhat Sakallı ve Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kılıç bir dizi temas yapmak üzere İstanbul’a giderken ülke atletizmi adına en önemli görüşme Türkiye Atletizm Federasyonu ile yapıldı. Kıbrıs Türk atletizmi ile her zaman iyi ilişkileri bulunan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ile KKTC Atletizm Federasyonu Başkanı Ferhat Sakallı yeni döneme yönelik işbirliği protokolüne imza attı.

Eğitim ve teknik kurullar ortak çalışma yapacak

KKTC Atletizm Federasyonu Başkanı Ferhat Sakallı ile Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar arasındaki işbirliği protokolü bu yıl 27. Balkan Atletizm Şampiyonası’nın yer aldığı Ataköy Atletizm Salonu’nda yer aldı. Protokol kapsamında iki federasyonun eğitim ve teknik kurulu arasında ortak çalışmalar yapılacak.

KKTC Atletizm Federasyonu’nun belirleyeceği barajlarla yarışmalara katılım

KKTC adına yarışan milli sporcuların elit atletlerine Türk Milli Takımlarında kamp imkanı verilmesi kararlaştırılan protokolde, Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından belirlenmiş katılım barajları yerine KKTC Atletizm Federasyonu tarafından belirlenecek barajlarla yarışmalara katılım sağlanacak.

KKTC’de karma ve lig takımlarının (Yıldız, genç ve büyüklerde) Türkiye liglerinde yarışması kararlaştırılan protokolde, antrenörlük ve hakemlik kurslarının eş zamanlı ve ortak eğitimlerin yapılması yönünde mutabakata varıldı.

Protokolde ayrıca Türkiye Milli Takım kamplarının KKTC yapılması hususunda anlaşma sağlanırken, KKTC’de açılacak olan hakem ve antrenör kurslarındaki eğitmenlerin Türkiye Atletizm Federasyonu’ndan davet edilmesi de kararlaştırıldı.

 

 
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.