Tribün KıbrısKITMOK sezona yeniliklerle başlayacakKITMOK sezona yeniliklerle başlayacak
211 views
19 Mart 2022 - 9:19

 

 

KITMOK, 2022 sezonuna KITMOK 2022 Enduro Şampiyonası ilk yarışı ile başlıyor.  Yarın Lavinium bölgesinde yapılacak yarışın başlama saati 11.00 olarak belirlendi. İlk kez yarışacaklar için yeni kategorilerin de açılacağı şampiyonada gençler ve kadınlar için de kategori açılacak

 

Bu sezon Enduro, Supermoto, Motodrag ve Motokros olmak üzere 4 branşta 13 organizasyon planı yapan Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu (KITMOK) Yönetimi, sezonun ve KITMOK 2022 Enduro Şampiyonası’nın ilk yarışını yarın gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz iki sezon pandeminin gölgesinde bağımsız yarışlar yapılırken, uzun bir aranın ardından KITMOK Şampiyonalarına başlıyor. KITMOK 2022 Enduro Şampiyonası’nın ilk yarışı Yakın Doğu Üniversitesi ile Dikmen arasında kalan Lavinium bölgesinde yapılacak. YDÜ Kampüsünden Dikmen istikametine giderken yoncayı geçtikten sonra sola dönülerek start ve finiş noktası takip edilebilecek. Sezonun ilk yarışının başlama saati 11.00 olarak belirlendi. Biri deneme olmak üzere yaklaşık 6 kilometrelik etabı üçer kez geçtikten sonra yarışmacılar takribi 14.00’te finiş yapacaklar.

Organizasyonda Kros ve ATV olmak üzere iki kategoride yarışlar yapılacak. ATV kategorisi; ATV1, ATV2 ve Kadın ATV olmak üzere 3 sınıfa ayrılacak. Kros kategorisinde ise geçtiğimiz sezon olduğu gibi MX1A, MX1B, MX2A ve MX2B’nin yanı sıra bu sezon ilk kez katılacak olanlar için MX1C ve MX2C sınıfları da açıldı. Ayrıca Genç Kros ve Kadın Kros sınıfları da açık olacak. Kayıtlar ise bugün saat 17.00’da tamamlanacak.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.