Tribün KıbrısKişmir: İtfaiyenin desteklerine ihtiyaç duyacağızKişmir: İtfaiyenin desteklerine ihtiyaç duyacağız
164 views
29 Eylül 2022 - 19:29

 

 

Tigin Kişmir, “İtfaiye, otomobil ve motor sporlarının yapılan faaliyetlerinde çok büyük paydaşlarından biridir. Bundan sonraki süreçte de itfaiyemizin desteklerine ihtiyaç duyacağız.” dedi

 

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu başkanı Tigin Kişmir, itfaiye haftası nedeniyle, KKTC İtfaiye Müdürlüğü’ne yaptığı ziyarette İtfaiye müdürü ve amirlerine, teşekkür plâketi takdim etti.

Başkan Tigin Kişmir, “İtfaiye ve itfaiyecinin hayatımızdaki yeri çok önemlidir. Hayatımızın her döneminde, statümüz ne isterse olsun yardımlarına her an ihtiyaç duyabileceğimiz kahramanlar ordusu olarak nitelendirebileceğimiz, devletimizin en önemli kurumlarından bir tanesidir.” diyerek sözlerine şöyle devam etti; “İtfaiyemiz, yaptığımız organizasyonlarda verdiği destek ile çok daha güvenli ve huzur veren organizasyonlar gerçekleştirilebilmemizi sağlıyor. İtfaiyenin, otomobil ve motor sporlarının yapılan faaliyetlerinde çok büyük paydaşlarından biridir. Bundan sonraki süreçte de itfaiyemizin desteklerine ihtiyaç duyacağız.” dedi.

Kişmir ayrıca KKTOK’nin devlet kurumlarımızla olan işbirliğinin geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da devam edeceğini belirterek sözlerini tamamladı.

Gürpınar: İş birlikteliğimiz artarak devam etmeli

Yapılan ziyarette İtfaiye Müdürü Ramadan Gürpınar ise şu ifadeleri kullandı. “Ülkemizde çıkan yangınları sonucunda vatandaşlarımız maddi ve manevi olarak etkilenmekte, ülkemizin milli serveti olan ormanlarımız yok olmaktadır.

Ülkemizde bu felaketleri önlemek için kurulan İtfaiye teşkilatının amacı, önleme, kurtarma ve söndürmedir bu yüzden İtfaiye Müdürlüğü olarak bu konularda hedef kitleler belirleyip sürekli çalışmaktayız. Basın bültenleri, basın bilgi notları, yangınları önleyici afişler, kamu spotları, yangınları önleme ile ilgili bilgilendirici ve ikaz edici paylaşımlar yapılmakta ayrıca yangınları önleme ile ilgili radyo ve televizyon programlarına katılarak yangınlara ve diğer olaylara karşı alınması gereken önlemler ve bilgilendirmeler yapmaktayız.

Özellikle yangın olaylarında zaman ve önleyici tedbirler çok önemli bir unsurdur bu yüzden zamanında tedbir alarak doğabilecek felaketleri önceden önleyebiliriz. Yapılan çalışmalarda, İtfaiye Müdürlüğü projesi olarak planlanan Lefkoşa Sanayi Bölgesi İtfaiye Şubesi eğitim alanına katkılarından dolayı Sayın Tigin Kişmir başkanlığında Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’na teşekkür ederiz. Bundan sonraki iş birlikteliğimizin artarak devam etmesini temenni ederiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.