Tribün KıbrısKempoda renkli kuşak sınavı yapılacak  Kempoda renkli kuşak sınavı yapılacak  
267 views
16 Şubat 2022 - 17:19

 

Kempo Savuma Sporları Federasyonu renkli kuşak sınavında başarılı olanlar milli takım aday kadrosuna alınacaklar

 

KKTC Kempo Savunma Sporları Federasyonu 2022 yıllık faaliyet programı başlarken, takvimde yer alan renkli kuşak sınavı yapılıyor.

Pandemiden dolayı yapılamayan ikinci kuşak sınavı, 27 Şubat Pazar günü İskele Doktor Fazıl Küçük Spor Salonunda yapılacak. Renkli kuşak sınavı, komite nezaretinde Kempo Savuma Sporları Federasyonu başkanı Mehmet İngenç gözetiminde yapılacak.

Renkli kuşak sınavı komitesinde başkan Umar Abdülaziz, yardımcılar ise Ekim Özgüvenli ve Muhsin Özkur olacak. Sarı, turuncu, mor, mavi, kahverengi ve kahverengi koyu 1.2.3. renkli kuşak sınavı yapılacak.

Yapılacak olan renkli kuşak sınavında başarılı olan sporcular arasından seçilecek olan milli takım aday kadrosu 26 – 27 Mart 2022 tarihinde düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası için hazırlıklarına başlayacak.

KKTC Kempo Savunma Sporları Federasyon başkanı Mehmet İngeç, teknik komite başkanı ve ekibi ile yapmış oldukları toplantı sonrasında, Türkiye KEMPO Şampiyonasından sonra dereceye girecek olan sporcular arasından 09 – 15 Mayıs 2022 tarihinde Tunus’ta yapılacak olan 18. IKF KEMPO Dünya Şampiyonası için milli takım seçmesi yapılacağını söyledi.

Şampiyonada dereceye giren sporcular, 06 – 08 Mayıs 2022 tarihinde Moldova’da yapılacak IBJJ Jiu – jitsu Avrupa Şampiyonası ve Avrupa Federasyonu tarafından yapılacak Dünya Şampiyonasına katılmayı hak ettikleri takdirde, uçak bileti ve konaklama ücretleri Avrupa Federasyonu tarafından karşılanacak.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.