Tribün Kıbrıs

Kartingde sezon hızlı başladıKartingde sezon hızlı başladı
52 views
23 Mayıs 2022 - 6:35

 

 

Kuzey Kıbrıs Karting Derneği’nin organize ettiği, “Kuzey Kıbrıs 2022 nesdersan.com ROK Cup Karting Şampiyonası”nın ilk yarışı yapıldı. Çekişmeli ve hızlı geçen yarışta 4 kategoride dereceye girenler belirlendi

 

Kuzey Kıbrıs Karting Derneği’nin (KKKD) organize ettiği ve ana sponsorluğunu nesdersan.com’un üstlendiği Kuzey Kıbrıs 2022 nesdersan.com ROK Cup Karting Şampiyonası dün başladı.

Altı yarışlık bir takvim açıklayan KKKD, sezonun ilk yarışını Cemsa Sporting Center’de gerçekleştirdi. Cumartesi günü yapılan antrenmanlar ve sıralama turlarının ardından dün yarış heyecanı yaşandı. Toplamda 24 yarışçının 4 kategoride büyük çekişmesine sahne olan yarış, 2 ayak üzerinden yapıldı.

Cemsa Sporting Center’in de katkılarıyla yapılan yarışın Mini kategorisinde Rüzgar Okman birinciliğe ulaşmayı başardı. İkinci İsmail Araz olurken, aynı puanla Erin Bolkaner üçüncü oldu. Junior kategoride Niyazi Özçınar iki yarışı da kazanarak birinciliğe ulaştı. İkinci Hasan Macila olurken, üçüncü Demir Göksan oldu. Senior kategoride de çekişme yaşandı ve Halil Kahraman birinciliğe ulaştı. Onu sırasıyla Mustafa Efe Efe ve Arkın Şevketoğlu takip etti. Master kategoride ise İzzet Çınar iki yarışta da zafere ulaştı. Onu Enver Özbeşer ikinci olarak ve Güner Ballı üçüncü olarak takip etti.

Derecelerin belirlenmesinin ardından ödül töreni pistte yapıldı ve kupaları KKKD Başkanı Tigin Güryel takdim etti.

 
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Nasuh serbestliği kullanacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
7. Grup hakemleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
6.Grup hakemleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
5.Grup hakemleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
4.Grup hakemleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
3.Grup hakemleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
2.Grup hakemleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BTM 1. Grup hakemleri
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.