Tribün Kıbrıs

Hentbolda seminer tamamlandı

Hentbolda seminer tamamlandı
189 views
26 Ekim 2020 - 20:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

KKTC Hentbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, 2020-2021 sezonu hakem ve gözlemci seminerini gerçekleştirdi

 

KKTC Hentbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) 2020-2021 hentbol sezonuna hazırlık kapsamında 20-21 Ekim tarihlerinde hakem ve gözlemci semineri düzenledi.

KTFF Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda iki gün süren hakem, gözlemci seminerinin ilk gününde fauller ve sportmenlik dışı davranışlar, artırmalı cezalar anlatılıp örnekler verildi. Seminerin ikinci gününde 7 metre ve kale sahası ihlalleri ile hücum faulu konuları anlatıldı.

Hentbol Federasyonu Genel Sekteri ve MHK Başkanı Ediz Arıkan tarafından anlatılan görsel eğitimle desteklenen seminer, hakem ve gözlemciler için yeni sezona hazırlık açısından yararlı geçti.

Hentbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Eylül ayında aday hakem kursunu gerçekleştirmiş ve MHK’nın ileride açıklayacağı tarihte hakem ve gözlemciler bu sınava girecek, başarılı olan hakemler bir üst kademeye yükseltilecek.

Ayhan’dan, Sertoğlu’na teşekkür

KKTC Hentbol Federasyonu MHK Başkanı Ediz Arıkan yaptığı açıklamada semire katılan tüm hakem ve gözlemcilere teşekkür ederek pandemi kuralları sağlanması halinde başlayacak yeni sezonda görev alacaklara da başarılar diledi.

Öte yandan, Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan, federasyonun seminerinin yapıldığı Futbol Federasyonu toplantı salonu kapılarını hentbola açan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’na ve seminerin gerçekleşmesinde bilgi ve doküman desteği veren Türkiye Hentbol Federasyonu MHK Eğitim Birimi Başkanı Faruk Akman’a da ayrıca teşekkürlerini sundu.


GÜNLÜK HABER AKIŞI
İncirli, Birinci Ligi sevdi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Vasilya’dan çıkış yok
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Mesarya’nın tarihi zaferi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Esentepe, Elye’de esti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dörtyol devire devire gidiyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dumlupınar evinde mutlu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Göçmen sonunu getiriyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Önemli olan KAZANMAK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cihangir, Mishali ile yürüyor
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.