Tribün Kıbrıs
Hat alma gerekçesiyle pasaportu alıp kaçtı!
Hat alma gerekçesiyle pasaportu alıp kaçtı!
1.042 views
10 Şubat 2022 - 14:38

NİYAZİ ERGÜLEN

Lefke’nin yabancı futbolcusu Hermann, dün kimseye haber vermeden ülkeden kaçtı.

Lefke kulüp başkanı Adnan Doğruyol, Hermann’ın ülkeden kaçmasıyla ilgili sitemize açıklamalarda bulundu. Adnan Doğruyol’un açıklamaları şu şekilde:

” Hermann, yöneticimizden telefon kartı alacağı gerekçesiyle pasaportunu aldı ve pasaportunu aldıktan sonra ise pılısını pırtısını toplayıp kimseye haber vermeden kaçtığını öğrendik.

Kupadaki mağlubiyet sonrasında futbolcularımız kendi aralarında bir değerlendirme toplantısı yaptılar. Hermann’ın da bu toplantıya katılması bekleniyordu ancak katılmadı. Ülkeden kaçtığını böyle anladık.

Yabancı futbolcuların bu şekilde takımlarını ortada bırakarak kaçmalarını şiddetle protesto ederim. KTFF muhaceret dairesiyle işbirliği yaparak bu futbolcuların kulüplerinden izinsiz şekilde ayrılamalarını engelleyecek bir sistem kurulması için çalışma başlatmalıdır. Çünkü kulüpler büyük mağduriyet yaşıyor. Sonuçta bir plan-program yapıp hedef belirliyoruz ancak yabancı futbolcunuz kaçtığı anda tüm bu çabalar boşa gidiyor.

Peşinatlarını ve maaşlarını düzenli alan, şubat ayı maaşını da 1 Şubat’ta alan Hermann’ın kulüpten hiçbir alacağı yoktur. Bu şekilde bir davranış içerisine girmesine bir anlam veremiyorum.”
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.