Tribün KıbrısHastürer: İkinci maçta parkede olacağızHastürer: İkinci maçta parkede olacağız
352 views
25 Şubat 2022 - 15:24

 

 

Küçük Kaymaklı Basketbol Şube Sorumlusu Serkan Hastürer, takımın kurulma aşamasının sonuna gelindiğini, 7 oyuncu ile anlaşıldığını söylerken, ilk maçlarının ertelendiğini ancak ikinci maçta parkede olacaklarını belirtti

 

Lefkoşa’nın Forest ünvanlı takımı Küçük Kaymaklı’da basketbol şubesinin oluşmasının ardından şube sorumlusu görevine getirilen Serkan Hastürer açıklamalarda bulundu.

Küçük Kaymaklı Basketbol Şube Sorumlusu Serkan Hastürer, kendisine basketbolda takım kurulabileceği yönünde bazı telkinlerde bulunulduğunu, kendisinin de bu yönde adım atarak konuyu Başkan Akay Aşina ve yöneticilere aktardığını ve belirledikleri bütçe ile yola çıktıklarını aktardı.

Takımın kurulma aşamasının sonuna gelindiğini, 7 oyuncu ile anlaşıldığını ve bazı isimlerle de görüşmelerin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Hastürer, ilk maçlarının ertelendiğini ancak ikinci maçta parkede olacaklarını belirtti.

“Spor kulüpleri artık kadınlar, çocuklar ve ailelerin geldiği spor alanlarına dönüştürülmeli”

Kulüplerin bir meyhane havasında ve siyaset konuşulan bir yer olmasına karşı olduğunu, manasında spor yapılan, kadınların, çocukların ve ailelerin gelebildiği sosyal alanlara dönüştürülmesi gerektiğini dile getiren Hastürer, ilk etapta amaçlarının ligde yer almak olduğunu, sonrasında altyapıyı da kurarak bunu ileriye götürmek istediklerini aktardı.

Serkan Hastürer sözlerinin sonunda ülkede futbol takımı sayısının çok fazla olduğunu, dünyada futbol kadar popülariteye yakın olan basketbolda da kulüplerin yer almasının eksikleri gidermeye yardımcı olacağını vurguladı.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.