Tribün KıbrısHalı saha için ilk soruşturmaHalı saha için ilk soruşturma
493 views
19 Eylül 2020 - 18:57

Polis yaptığı halı saha denetimlerinde yasal emirlerine riayetsizlik nedeniyle Girne’de işletmeciliğini yaptığı halı saha açık tutan K.H.(E-60) hakkında yasal işlem başlattı

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi sporla ilgili olan son kararlarında salon ve açık alan takım antrenman ve müsabakaları ile bireysel müsabakalar 1 Ekim 2020 tarihine kadar ertelenmiş ancak halı sahalara yasak getirilmemişti.

Özellikle sosyal medya ve basında bu konuda zaman zaman yapılan eleştiriler sonrasında halı sahalara da yasak geldi. Emniyet güçleri geçtiğimiz akşam halı sahaları tek tek gezerek, sahaları hizmete kapattı. Polis yaptığı denetimlerde Girne’de bir şahıs hakkında soruşturma başlattı. Konuyla ilgili yapılan polis açıklamasında yasal emirlerine riayetsizlikbaşlığı hakkında şu ifadeler kullanıldı:
18.09.2020 tarihinde saat 19:00 sıralarında Girne’de Covid19 Önlemleri Kapsamında İşyerlerine yapılan denetimler sırasında K.H.(E-60)’nin işletmeciliğini yaptığı spor kompleksinin halı saha kısmını açık tutup faaliyetlerine devam ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs hakkında yasal işlem başlatılmış olup soruşturma devam etmektedir.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.