Tribün KıbrısHakem futbolcumuzu darp etti! Hassasiyet bekliyoruz!Hakem futbolcumuzu darp etti! Hassasiyet bekliyoruz!
352 views
09 Mart 2022 - 19:26

Dikmen Gücü, bugün Lapta ile oynanan karşılaşmada yaşananlarla ilgili bir basın açıklaması yayınladı:
Kamoyuna Açıklama

Hakem Mehmet Volkan Celik denilen zat oyuncumuzu darp etmiştir

Bugün oynanan Dikmen Gücü Spor Kulübü- Lapta maçının 1998 doğumlu orta hakemi maçın ilk dakikasindan 41.dakikasina kadar verdiği ve vermediği kararlar ile maçın stresini kaldıramadığını herkes tarafından görülmüştür.

41. Dakikada daha önceden sarı kartı bulunan Lapta futbolcusunun sert müdahalesine faul kararı veren Mehmet Volkan Çelik denilen zat oyuncunun sarı kartı olduğu için sarı kartına basvurmayinca oyuncularimiz itiraz ettiği zaman tehdit vari konusmalari ve itiraz eden futbolcuların üzerine yürüyerek tehdit ve diş sıkararak konusmalari ortamı daha da germiştir.

Yedek kulübesinde bulunan yoneticimiz Metin Sancak’ın sahaya girip oyuncularimizi olay yerinden uzaklastirmasi sırasında yoneticimiz Metin Sancak’a da kırmızı kart gosterdikten sonra yanına giden oyuncumuz Neval Esengul’un bana neden kırmızı kart gosterdin sorusu uzerine kararlari ben verirm ifadelerini kullanarak oyuncumuzu boğazından sıkarak ittirip soyunma odasına kaçması kabul edilebilir bir durum değildir.

Geçtiğimiz haftalarda hakemlerin darp edilmesinde Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve spor basını tarafından gösterilen hassasiyeti şimdi futbolcumuz için gösterilmesini bekliyoruz.

BTM Liginin hakem yetistirme veya hakem test etme ligi olmadığını Bölgesel Terfi Müsabaka Ligi olduğunu bir kez daha tüm kamoyuna hatırlatarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz…

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.