Tribün Kıbrıs

Hade ralliye

Hade ralliye
115 views
18 Eylül 2021 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

“Basel Holding Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın beşinci yarışı Limasol Sigorta Rallisi, Lefkoşa etaplarında bugün başlıyor

 

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) tarafından organize edilen “Basel Holding Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın beşinci yarışı, 18-19 Eylül tarihleri arasında, Limasol Sigorta sponsorluğunda üçüncü kez yapılıyor.

Lefkoşa Surlariçi’nde bulunan Kumarcılar Hanı yanındaki David People Cafe önünden bugün akşamüzeri başlayacak olan ralli 2 günlük programla organize ediliyor. Ekipler 15:30’ta yapılacak start seremonisinin ardından 16:20 ve 17:20 de ilk aracın start almasıyla iki kez art arda, 13 kilometrelik Balıkesir etabını geçecekler. Balıkesir etabı, Köprü üstü ve Atlama noktası bölgesinde hazırlanacak seyirci noktalarından izlenebilecek. İlk günün tamamlanmasıyla ekipler Atatürk Spor Salonunda kurulacak servis alanına gidecekler ve kapalı park ile ilk gün noktalanacak.

Pazar günü Hamitköy,Sanayi ve Dikmen etapları geçilecek

Yarış yarın 8 kilometrelik Hamitköy Baraj Etabı ile yeniden başlayacak. Art Arda iki kez geçilecek etabın ilk araç için start saatleri 10.03 ve 10.56 olarak belirlendi. Ardından iki kez art arda, yaklaşık 9 kilometrelik Sanayi Etabı geçilecek. Sanayi Etabı start saatleri ise 12.19 ve 13.12 olarak açıklandı. Baraj ve Sanayi etapları, Hamitköy Barajı yolu üzerinde, Yeni Lefkoşa üst yolu bölgesindeki zıplama noktasından da izlenebilecek. Daha sonra servis alacak olan yarışçılar, servisin ardından iki kez art arda, yaklaşık 11 kilometrelik Dikmen Etabını geçecekler. 15.20 ve 16.08’te başlayacak olan etap, Dikmen’den başlayıp Lefkoşa Sanayisinde bitecek. Dikmen Etabı Yeni Lefkoşa üst yolu bölgesindeki zıplama noktasından takip edilebilecek.

Etapların tamamlanmasının ardından ödül töreni takribi 17.30’da David People önünde yapılacak. Yarın geçilecek tüm etaplar Baraj bölgesinin yanından izlenebilecek.


SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.