Tribün Kıbrıs

Güney sporunda cinsel taciz şoku

Güney sporunda cinsel taciz şoku
1.089 views
21 Ocak 2021 - 16:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Güney Kıbrıs sporunda yaşanan skandallara bir yenisi daha eklendi. Daha önce futbolda yaşanan şike skandallarıyla  sarsılan Güney Kıbrıs, bu kez sporda cinsel taciz gibi vahim bir olayla çalkalanıyor.

Güney Kıbrıs’ın milli atıcısı ve olimpiyatlarda dereceleri bulunan atıcı Andri Eleftheriou, katıldığı RIK’in radyo programında Kıbrıs sporunda da cinsel tacize uğramış birçok kadın sporcunun bulunduğunu ifade ederek bunlardan birinin de kendisi olduğunu söyledi.

Andri Eleftheriou, 2006 yılında Avustralya’da gerçekleşen Commonwealth Oyunlarında birçok kez tacize uğradığını ve bu tacizlerin 2008 yılında Pekin’de de devam ettiğini ifade etti. Andri, bu tacizleri birden fazla kişinin de yaptığını sözlerine ekledi.

Andri ELeftheriou, kendisi gibi başkalarının da olduğunu bildiğini ifade ederek onları da sessiz kalmamaya çağırdı.

Öte yandan Rum Adalet ve Kamu Düzeni Bakanlığı da bir açıklama yayınlayarak Andri Eleftheriou’yu medeni cesaretinden dolayı tebrik etti ve sporcunun ifadeleri doğrultusunda geniş çaplı bir soruşturma başlatacaklarını bildirerek, böyle bir olaya maruz kalmış tüm sporcuların da gelip ifade vermelerini talep etti.


SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.