Tribün KıbrısGhaffari: Devlet bize sahip çıkmadıGhaffari: Devlet bize sahip çıkmadı
196 views
19 Şubat 2022 - 10:26

 

 

Slovenya’da gerçekleştirilecek Avrupa Büyükler Şampiyonası’na kaynak yetersizliğinden gidemeyecek olan tek kız oyuncu Alara Ghaffari, 4 erkek sporcumuzun katılacağı şampiyona öncesinde yaptığı açıklamada “Devletimizin bizlere sahip çıkmasını beklerdik. Ancak olmadı. Daha önce de federasyonumuz borçlanarak bizleri Avrupa Şampiyonasına göndermişti.” açıklamasını yaptı

 

Başarılı bilardocumuz Alara Ghaffari, önümüzdeki ay Slovenya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonasına kaynak sıkıntısı nedeniyle katılamıyor.

2015 senesinden bu yana bilardo oynayan Alara Ghaffari, 2017 yılında Hollanda’da gerçekleşen Avrupa Gençler Şampiyonası’nda, Avrupa üçüncüsü olurken, Avrupa Şampiyonaları’nda çeşitli dereceler aldı.

Alara Ghaffari, Slovenya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonasına kaynak sıkıntısı nedeniyle katılamayacak olması ile ilgili şunları söyledi,

“Milli takım olarak katıldığımız turnuvalar bilardo federasyonumuzun devletten aldığı katkılar sayesinde karşılanıyordu. 2021 yılında federasyonumuza yeterince katkı sağlanamadığından, federasyonumuz borçlanarak bizleri Avrupa Şampiyonasına ülkemizi temsil etmek hedefiyle gönderdi. Maalesef sene sonunda seçim yasaklarının başlamasından kaynaklanan ve halen daha kurulamayan hükümetten dolayı federasyonumuz önceden talep etmesine rağmen maddi destek sağlanamadı. 2 – 12 Mart tarihlerinde Slovenya’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Büyükler Şampiyonası’na Milli Takımda oynamaya hak kazanmama rağmen federasyonumuzun maddi kaynak yetersizliğinden tek kız oyuncu olarak katılmam karşılanamıyor ve sadece ilk 4’e giren erkek sporcular şampiyonaya katılıyor.

Bu turnuvaya katılmam benim için çok büyük bir fırsattı. 27 Temmuz – 2 Ağustos 2022 tarihlerinde Bulgaristan’da gerçekleştirilecek olan Avrupa  Gençler Şampiyonası öncesi bana büyük katkılar sağlayacaktı.

Ayrıca 2022 senesi boyunca yine Avrupa’da gerçekleşecek olan Eurotourlara katılabilmem benim için çok önemlidir. Başarılarımın daha da yükselmesine sebep olacaktır.

Bilardoda Eurotourlara katılım bireysel olarak karşılanılıyor ve KKTC bayrağı altında oynanarak ülkemiz temsil ediliyor.

Mart ayı başında gerçekleştirilecek olan Avrupa Şampiyonasına katılabilmem için 2000 Euro’ya  ve diğer her Eurotoura katılım yaklaşık olarak 1000 Euro tutarındadır. Bilardo oyunumun daha iyi olabilmesi için bilardo stekamın  bir parçasını değiştirmek istedim ve 800 Euro olduğunu öğrenince maalesef değiştiremedim. Devletimizin bu noktada bizlere sahip çıkmasını beklerdik. Ancak olmadı.

Bana sponsor olacak veya maddi destek verecek kişi, kurum, kuruluş veya şirketlere ihtiyacım vardır. Gelinen aşamada tek çıkış yolunun bu olduğunu görebiliyorum. Her şeye rağmen azimle çalışmaya devam edeceğim.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.