Tribün Kıbrıs
Gazioğlu: Etiket fiyatı değişmeyen tek şey spor
Gazioğlu: Etiket fiyatı değişmeyen tek şey spor
318 views
30 Haziran 2022 - 8:56

Hasan Gazioğlu, faaliyetlerini sürdüren federasyonlara ek katkı verilmemesine tepki gösterirken “DPÖ verilerine göre, etiket fiyatı değişmeyen tek şey spor oldu. KKTC’de gerçekleşecek TTFnin 2 Yaz Kupası için kiremit tozu katkı istedik. Verilmedi.” açıklamasını yaptı

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu başkanı Hasan Gazioğlu, faaliyetlerini sürdüren ve ülkede etkinlik gerçekleştirecek federasyonlara ek katkı verilmemesine tepki gösterdi.

Maliye Bakanlığı ve bakanlık müsteşarına tepki gösteren Hasan Gazioğlu’nun konuyla ilgili paylaşımı şöyle:

2021 yılına kıyasla 2022 yılında, DPÖ verilerine göre, etiket fiyatı değişmeyen tek şey spor oldu.

Maliye Bakanlığı müsteşarı da karar vermiş, bütçesi olan federasyonlara ek katkı çıkmayacak. Gerçekten ekonomik olarak tek ucuzlattığınız spor oldu. Ucuzsunuz, kösteksiniz.

Ağustos ayında Türkiye Tenis Federasyonunun (TFF) 2 Yaz Kupası, KKTC‘de gerçekleşecek. Bu turnuvalara sadece Türkiye’den katılmasını beklediğimiz sporcu sayısı 150 civarıdır. (Buraya kadar para istemiyoruz. Kendi imkânlarıyla gelecekler.) Bu turnuvaların gerçekleşeceği kortlara kiremit tozu için katkı istiyoruz. 20 ton toprak için gereken para 15000 TL’dir. (toprak alınış) + 2300 TL( nakliye) = 53500TL’dir. Paranın hepsini da talep etmedik. Nakliye parasını istedik. Aldığımız cevap, ek katkı alamazsınız. Nedeni nedir? Müsteşar 2 dönem önceki Maliye Bakanına (O da çok değil 6 ay önce, 2 dönem denince akla yıllar gelmesin.) Devlet katkısı alan federasyonlara ek katkı verilmeyecek diye karar imzalatmış.

Haa bu arada devlet katkıları da keyfi dağıtılıyor. Belli bir tarihi yoktur. Çok şükür Haziran ayı sonunda, federasyonlarımıza birer dilim sus payımız çıktı.”
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.