Tribün Kıbrıs
Gayretköy hükmen mağlup
Gayretköy hükmen mağlup
2.077 views
26 Temmuz 2022 - 12:57

 

 

Avukat Salih Irkad başkanlığında toplanan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu,

Gayretköy SK – Akçay SK maçı ile ilgili kararını açıkladı.

Tahkim Kurulunun kararı şöyle:

“Gayretköy SK – Akçay SK İktisatbank BTM 2. Ligi 1. Grup müsabakasında maçta yer alan Gayretköy SK’nın Mehmet Keskiner isimli futbolcusunu müsabaka isim listesine adını doğru yazmış olmasına rağmen, lisans numarası ve doğum tarihinin Mehmet Keskiner’e ait olmadığı ve Mert Keskiner isimli futbolcuya ait olduğu gerekçesiyle, Akçay SK’nın BTM Kurulu’na yapmış olduğu itiraz, BTM Ligi Disiplin Kurulu tarafından görülmüş ve 4/7/2022 tarihinde BTM Kurulu aldığı kararda yapılan hatanın kasıtlı olmayıp Gayretköy SK’nın ilgili yöneticisi tarafından sehven yapıldığı kanaatiyle itirazı reddetmiştir.

Kurulumuz yapılan başvuruyu ve Müsabaka Talimatı’nın incelemiş ve yapılan hitapları değerlendirdikten sonra, Müsabaka Talimatı’nın 24. Maddesi olan Hükmen Yenik Sayılabilecek Haller’de “i” bendinde Futbolcunun “kendine ait olmayan lisansı kullanması durumunda herhangi bir kasıt ve/veya hata olup olmamasına bakılmaksızın konu hallerde bu ihlali yapan kulübün aleyhine hükmen mağlubiyet kararı” verileceğini hükme bağlamıştır.

Bu cihetle, kurulumuz, Gayretköy SK – Akçay SK müsabakasının (Gayretköy SK’nın hükmen mağlup sayılarak) 3-0 Akçay SK lehine tesciline oybirliği ile karar vermiştir.”

 

 
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.