Tribün Kıbrıs


Galatasaray’ın yeni teknik adamı belli olduGalatasaray’ın yeni teknik adamı belli oldu
245 views
11 Ocak 2022 - 21:14

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, düzenlediği basın toplantısında Fatih Terim’in ayrılık sürecini anlattı. Elmas, toplantıda Galatasaray’ın yeni teknik direktörünün Domenec Torrent olduğunu ve kısa vadede seçim yapılmayacağını açıkladı.

“Domenec Torrent’i tercih ettik”

“Prensipte, herhangi bir yardımcı antrenörün ileride, Fatih Hoca daha yukarıya çıktığında yerini üstlenebilecek kalitede biri olması konusunda Fatih Hoca ile de hemfikirdir. Torrent’in teknik direktör olması yönünde aldığımız kararın erken olduğunu düşünmüyorum. Kendisiyle önce yardımcı antrenör olarak anlaşmıştık. Detayıyla konuştuk ve araştırdık. Galatasaray için en uygun aday olacağına karar verdik.”

“Torrent’in geçmişte çalıştığı kişilerle görüştüm. Şu anda en uygun seçeneceği tercih ettiğimizi düşünüyoruz.”

“Galatasaray Sportif A.Ş. adına, yönetim kurullarımla beraber almış olduğum bir karar için karşınızda oturuyorum. Her kararın detayını paylaşırsak kararın kendisi değil alınış şekli paylaşılır. Galatasaray için önemli olan kararların kendisidir.”

“Torrent’in Türk bir yardımcısı olabilir”

“Bu sürecin Galatasaray’a zarar vermemesi adına her şeyi yapacağım. Hocamız da çok iyi bir Galatasaraylı. Kendisi nasıl bir tutum uygun görürse bunun gereğini yapar. Benim açımdan, Galatasaray’ın efsanesini koruyarak, en uygun şekilde yolları ayırma çabasındayız.”

“Şu anda ciddi bir planlama yapıyoruz. Galatasaray’a uzun süre hizmet etmiş arkadaşlarımız var. Bazıları kendi istifalarını sundular. Bu hafta içerisinde bire bir görüşmeler yaptıktan sonra en uygun kararları alacağız.”

“Torrent göreve geldiğinde yanına bir Türk yardımcı antrenör düşünüyoruz. Görüştüğümüz kişiler var. Yakında açıklarız.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.