Tribün Kıbrıs
Ersöz adaylıkta kararsız
Ersöz adaylıkta kararsız
252 views
11 Ağustos 2022 - 18:26

 

 

Taşkınköy Spor Kulübünde başarılı işlere imza atan başkan Ahmet Ersöz, genel kurulda aday olup olmayacağını kesinleştirmedi

 

Lefkoşa kulüplerinden Taşkınköy Spor Kulübünde Ahmet Ersöz başkanlığındaki yönetim kurulu genel kurul gerçekleştirecek.

28 Eylülde kulüp lokalinde saat 18:00’de yapılacak genel kurulda aday olup olmayacağı kesinleşmeyen kulübün başarılı başkanı Ahmet Ersöz konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Mart 2016’da ilk seçildiğim ve 3 dönemdir yürüttüğüm başkanlık sürecinde benimle birlikte görev alan arkadaşlarla özellikle ilk üç sene ciddi uğraş verdik.

Bizden önceki dönemde haksız yere kulübe yollanan ve 60 binleri bulan resen vergi sorunu büyük ölçüde çözülürken (yükümlülüğün devam etme sorunu devam ediyor) yaptırdığımız zebra zemin halı saha, festival alanının asfaltlanması, ihlal içeren yapıların düzeltilerek final approval’ın alınması gibi önemli icraatlarımız oldu. Kulübü devralırken kasada 30 bin TL para olmasına rağmen 3 senede topladığımız paralarla, 2019 Ekim’inde hiç borçlanmadan 130 bin TL’lik yatırımla halı sahamızı yeniledik. Elde kalan bütçeyle açabileceğimiz veya devam edebileceğimiz branşlar Darts, Bocce, Bilardo olurken, futbol okulumuzu da açarak hayata geçirdik.

Özellikle son iki sene, ağır pandemi koşulları ve ülkedeki ekonomik sorunların hızla artması nedeni ile birçok kulüp gibi zorluk yaşadık. Yaşamaya da devam ediyoruz. Özetle 6 yıllık süreçte yapabildiklerimiz de oldu, yapamadıklarımız da oldu. Doğal olarak gelen haklı, haksız eleştiriler de oldu.

Tüm bunları yazarken, yeniden aday olup olmayacağım hususunda şunu belirtmek isterim. Beni tanıyanlar bilir. 20 sene öncesinde bölgede başlattığım, geleneksel dayanışma yemeklerinde, gelen talepler doğrultusunda bu görevi kabul ettim.

Başkan olayım, hep başkan kalayım gibi egolarım da hiç olmadı. Olamaz da. Demokrasiye inanan ve bağlı kalan biri olarak, ben değil, biz felsefesi ile tüm kararları alıp uyguladık.

Kulübümüzün önünü açma ve daha da ileriye götürülmesini öngören her fikre açığım ve o anlamda adım atacağım.

Aday olurum veya olmam, kulüp menfaatleri açısından hareket edeceğim ve bu ay sonu son kararımı açıklayacağım. Bana bugüne kadar inanan, güvenen herkese teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım.”

 

 
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.