Tribün Kıbrıs


Erhürman: Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı kuracağız



Erhürman: Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı kuracağız
349 views
15 Ocak 2022 - 15:31

 

 

Tufan Erhürman “Futbolu çok severim. Parti olarak spora büyük önem veriyoruz. Ülkede çok büyük bir eksiklik olan Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı kuracağız.” açıklamasını yaptı

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman ve beraberindeki heyet Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nu (KTFF) ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Erhürman’a CTP Lefkoşa Milletvekili Adayı Muhittin Özsağlam, CTP Lefkoşa Milletvekili Adayı Hülya Batunlu, CTP Mağusa Milletvekili Adayı Seran Aysal ve CTP Mağusa Milletvekili Adayı Behcet Öznacar eşlik etti. KTFF Başkanı Sertoğlu’na ise KTFF 1.Başkanvekil Oktay Çocuk ve KTFF Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Akçaba ile Hasan Çerkez eşlik etti.

Erhürman: “Gençlik ve sporun devlet politikası olması için düzenleme yapılacak”

Ziyarette konuşan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, KTFF’nin bu ülkedeki en önemli sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu ve gençlere sahip çıkan, vizyonu ve misyonu ile örnek bir federasyon olduğunu kaydetti.

Futbolu kendisinin de çok sevdiğini ve fırsat buldukça maçları statta izlediğini ifade eden Erhürman, “Parti olarak spora büyük önem veriyoruz, bu bağlamda da ülkede çok büyük bir eksiklik olan Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı kuracağız. Gençlik ve sporun devlet politikası olması için gerekli yasal ve kurumsal düzenlemeler yapılacaktır.” dedi.








GÜNLÜK HABER AKIŞI
Süper Ligde maç Pazar’ı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Birinci Ligde maç günü
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Omonia’nın kaptanı Tahsin
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Lider zorlanmadı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Lider farkını gösteriyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Vadili’de birlik beraberlik
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kırmızı Grupta maç günü
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.