Tribün Kıbrıs

Ergazi: Hakkımızı aramaktan asla vazgeçmeyeceğizErgazi: Hakkımızı aramaktan asla vazgeçmeyeceğiz
486 views
21 Mayıs 2022 - 8:32

 

 

Ergazi Güven Spor Kulübü, İskele Spor Dairesinin lig için Cumhuriyet Stadı 2 takımın kullanımına açmasına tepki gösterirken, “Sahanın verildiği iki takımımız, İskele’nin takımıysa bizler nerenin takımıyız? Konu hakkında hakkımızı aramaktan asla vazgeçmeyeceğiz.” açıklamasını yaptı

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından organize edilen İktisatbank Bölgesel Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Ligi’nde fikstür çekilip sezon öncesinde son haftaya girilirken, İskele bölgesinde saha isyanı çıktı.

Ergazi Güven Spor Kulübü, İskele Spor Dairesinin lig için Cumhuriyet Stadı sadece 2 takımın kullanımına açmasına tepki gösterdi.

Ergazi Güven Spor Kulübünün açıklaması şöyle:

“Öncelikle belirtmek isteriz ki bizim hiçbir kulüple sıkıntımız yoktur. Lakin alınan kararlara şaşırmış ve üzülmüş bulunmaktayız.

Sporun güzel olmasını istiyorsanız yapmanız gerekenlerden bazıları, adaletli olmak, adaletli yaşamak ve adaleti sağlamaktır. İşte bu kadar kolaydır. Adaletin olmadığı yerde her şey alt üst olur.

Bizler Ergazi Güven Spor Kulübü olarak İskele Belediyesine bağlı diğer takımlarımız Yarköy, Boğaziçi, Ötüken, Civisil ve Ardahan olmak üzere toplam 6 takımız. Mayıs ayı sonunda başlayacak olan BTM 2. Ligine yaklaşık olarak 2 aydır hazırlanmaktayız. Antrenmanlarımızı saha yetersizliğinden dolayı farklı farklı sahalarda yapmaktayız. Toprak sahada maç oynanmaz kuralından dolayı, Akova ve Geçitkale sentetik sahalarına gece antrenmanı 500 TL, gündüz 250 TL saha ücreti ödemekteyiz. Benzin paraları ile birlikte her antrenman 1500 TL’ye maç olmaktadır.

Bizlere İskele Spor Dairesi sorumluları tarafından söylenen İskele Cumhuriyet Stadının bakıma alınacağı ve bu nedenle hiç bir takıma verilemeyeceği idi. Stadın verilecekse de her takıma verileceği söylendi. Biz de kulüp olarak başka sahalara yöneldik. Ancak kura çekiminde, bize söylenenin tam ters olduğunu öğrendik.

İskele Cumhuriyet Stadının, Civisil ve Ardahan takımlarına maç oynanması için verildi. Bizlerle birlikte diğer 4 takım başka sahalarda oynamak zorunda kalacak. Bizler bu konudan büyük bir rahatsızlık duymaktayız. Sahanın verildiği iki takımımız İskele’nin takımıysa bizler nerenin takımıyız?

Biz Ergazi Güven Spor Kulübü olarak böyle bir hassas konunun tekrardan değerlendirilmesini ve eğer olumlu yönde bir çözüm üretilmezse, önümüzdeki hafta içinden itibaren antrenmanlarımızı İskele Cumhuriyet Stadında yapacağımızı belirtiriz. İskele Spor Dairesinin böylesine önemli ve hassas konuda tarafsız olduğunu ve iyi niyetli olduklarını bilmekteyiz.

Ergazi Güven Spor Kulübü olarak konu hakkında hakkımızı aramaktan asla vazgeçmeyeceğimizi saygılarımızla bildiririz.”

 
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.