Tribün Kıbrıs

Emre Kaplan, Türkiye’de birincilikleri pençelediEmre Kaplan, Türkiye’de birincilikleri pençeledi
55 views
22 Mayıs 2022 - 21:46

 

 

Emre Kaplan, ‘Bireysel Zaman Karşı’ (TT) yarışta Genç Erkek B kategorisinde ve Yol yarişinda kategorisinde Türkiye birincisi olarak çifte şampiyonluk sevinci yaşadı

 

2021 – 2022 Eğitim Öğretim Dönemi Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında bisikletçilerimizden Türkiye’de tarihi başarılar geldi.

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi tarafından düzenlenen KKTC Okullararası Yıldızlar ve Gençler Bisiklet Şampiyonası’nda bireysel klasmanda birinci olan sporcular ile takımsal klasmanda birinci olan okullarımız Türkiye’deki yarışlara katılarak ülkemizi gururlandıran başarılara imza attı.

Türkiye Okullararası Bisiklet Yıldızlar ve Gençler A/B (Kız-Erkek) Türkiye Birinciliği 20 – 22 Mayıs tarihlerinde Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde gerçekleşti. Yarışlarda ülkemiz ile birlikte Türkiye’nin 40 ilinden toplamda 500 sporcu pedal döndürdü.

Aynı zamanda Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu Yıldız Erkek Karması takımında da milli olarak yarışan sporcularımız bireysel klasmanda iki Türkiye birinciliği, bir ikincilik, bir üçüncülük ve bir de dördüncülük madalyası elde ederken takımsal klasmanda da bir Türkiye şampiyonluğu kupası kazandı.

İskele EVKAF Türk Maarif Koleji Öğrencisi Emre Kaplan yarışların ilk gününde 8 kilometrelik mesafeden oluşan ‘Bireysel Zaman Karşı’ (TT) yarışta Genç Erkek B kategorisinde Türkiye birincisi olarak altın madalyayı boynuna taktı.

İkinci gün 27 kilometrelik parkurdan oluşan ‘Yol Yarışı’nda sahne alan Emre Kaplan kategorisinde yine Türkiye birincisi oldu çifte şampiyonluk sevinci yaşadı.

 
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.