Tribün Kıbrıs
Ekşi: Herkes Bir Engelli Adayıdır
Ekşi: Herkes Bir Engelli Adayıdır
54 views
17 Mayıs 2024 - 7:22

 

 

İskele Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir araya gelen İskele Belediyesi Engelsiz Destek Birimi, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği ve Cumhurbaşkanlığı Engelliler Komite Birim önce İskele AKM’de engellilerin karşılaştıkları sorunları anlattılar. Ardından da İskele Dr. Fazıl Küçük Kapalı Spor Salonu’nda empati maçına çıktılar.

Larnaka Gençler Birliği Spor Kulübü Basketbol Takımı ile KKTC Vakıflar Tekerlekli sandalye basketbol takımının empati ve farkındalık karşılaşmasının kazananı dostluk oldu.

İskele Belediyesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında farkındalık oluşturulması için önemli bir etkinliğe imza attı. İskele Belediyesi Engelsiz Destek Birimi öncülüğünde, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği ile KKTC Engelliler Spor Federasyonu’nu İskele’de ağırladı. İskele Belediyesi Engelsiz Destek Birimi Sorumlusu aynı zamanda KKTC Vakıflar Tekerlekli sandalye basketbol takım kaptanı Murat Ekşi, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit ve Cumhurbaşkanlığı Engelliler Komite Birim Sorumlusu Ahmet Akdeniz, İskele Atatürk Kültür Merkezi’nde özel gereksinimli vatandaşlarımızın karşılaştığı zorlukları İskele AKM’de düzenledikleri konferansta masaya yatırdı.

Konferansı özel gereksinimli bireylerin yanı sıra İskele Belediyesi Asbaşkanı Halil Dericioğlu, Meclis Üyeleri Eray Göksan ve Ahmet Yanmaz ile İskele Belediyesi Kültür & Sanat Dış ilişkiler Danışmanı Özlem Kadirağa, İskele Belediyesi Sağlık Birimi ile Ötüken Özel Eğitim Okulu Müdürü Özge Yiğit de yakından takip etti.

FARKINDALIK VE EMPATİ İÇİN DOSTLUK MAÇI YAPTILAR

İskele AKM’deki konferansın ardından İskele Dr. Fazıl Küçük Kapalı Spor Salonu’ndaki farkındalık ve empati maçı gerçekleşti. KKTC Vakıflar Tekerlekli Sandalye Takımı ile İskele’nin önemli kulüplerinden, Larnaka Gençler Birliği Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren Basketbol A Takımı ‘SEVGİ YOKSA ENGEL YOK’ ana temasıyla farkındalık ve empati karşılaşmasında karşı karşıya geldiler.

İskele Belediyesi Engelsiz Destek Birimi Sorumlusu aynı zamanda KKTC Vakıflar Tekerlekli Sandalye Takım kaptanı olan Murat Ekşi’nin yanı sıra Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit’in de sahaya çıktığı karşılamada LGBSK Basketbol A Takım oyuncuları da tekerlekli sandalyede mücadele verdi. Büyük ilgi gören karşılaşmanın kazananı ise dostluk oldu.

Karşılamayı izleyenler arasında İskele Belediyesi Meclis Üyesi Zekiye Gece ile Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği eski başkanı Orkun Bozkurt da yer aldı.

İskele Belediyesi Engelsiz Destek Birimi Sorumlusu aynı zamanda KKTC Vakıflar Tekerlekli Sandalye Takım kaptanı olan Murat Ekşi, etkinlikte ilgili değerlendirmesinde, herkesin bir engelli adayı olduğuna dikkat çekti.

Hayata özel gereksinimli bireylerin penceresinden bakmanın önemine de vurgu yapan Ekşi, farkındalık yaratılması açısından bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu belirtti.

 


GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kaptan, MTG’den ayrılıyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
U14 Ligi’nde sonuçlar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BTM 2. Ligde sonuçlar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GG’de çifte kutlama
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ŞAMPİYON LEVENT
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Emre Kaplan, Türkiye 5.si
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.