Tribün KıbrısDrift NEU organizasyonunda yıldızlar geçidi yaşanacakDrift NEU organizasyonunda yıldızlar geçidi yaşanacak
44 views
21 Kasım 2022 - 14:03

 

 

Drift NEU Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası organizasyonunda Amerika, Avrupa ve İrlanda Drift Şampiyonu James Deane, İrlanda ve İngiltere Şampiyonu Duane Mckeever ve Avrupa’nın genç yıldızlarından Tomas Kiely de pilotlarımız ve Türkiye’den katılacak ekiplerle birlikte yarışacaklar

 

Drift NEU Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası organizasyonu 10 – 11 Aralık 2022 tarihleri arasında Lefkoşa’da gerçekleştirilecek.

Geçmiş senelerde de Avrupa’da ülkemizi başarı ile temsil eden ve podyum derecesi olan, ayrıca 2022 Avrupa Drift Şampiyonası’nda da KKTC bayrağı ile yarışan Enver Haskasap’ın Drift takımı olan Drift NEU’nun temasları ile dünya yıldızları ülkemize geliyor.

Amerika, Avrupa ve İrlanda Drift Şampiyonu James Deane, İrlanda ve İngiltere Şampiyonu Duane Mckeever ve Avrupa’nın genç yıldızlarından Tomas Kiely’nin ülkemizde yapılacak olan organizasyona katılımları netleşirken, bu durum Dünya Motorsporları camiasında büyük yankı yarattı. Kariyerine İrlanda Drift Şampiyonluğu ile başlayan James Deane, 3 Kez Amerika Formula Drift Şampiyonu olup bu unvanı üst üste 3 yıl kazanan tek pilot olarak kariyerine devam ediyor. Avrupa’da da Drift Masters ve Drift Allstars serilerinn ve Ortadoğu Drift Şampiyonu olan sporcu, dünyanın en iyi Drift pilotları arasında gösteriliyor. James Deane gibi Duane Mckeever ve Tomas Kiley de kendi araçları ile yarışa katılacaklar.

Yarışın favorilerinden olarak gösterilen 3 kez KKTC Drift Şampiyonu pilotumuz ve Avrupa Drift Şampiyonası pilotlarından Enver Haskasap’ın yanı sıra ülkemizin şampiyon pilotlarından Akay Akbil, İbrahim Yücebaş ve Kerim Beşok’un da organizasyonda yer alacağı belirtildi.

Organizasyon komitesi tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye Şampiyonu ve Türkiye’nin başarılı pilotlarının da Kıbrıs’ta olacağı, şu ana kadar Türkiye’den katılacaklarını belirten pilotların sayısının 9 olduğu ve bu sayının da artabileceği belirtildi.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.