Tribün KıbrısDoğruyol, Ertay’a “Artık yeter!” dediDoğruyol, Ertay’a “Artık yeter!” dedi
1.217 views
22 Mart 2022 - 15:45

Adnan Doğruyol,Ahmet Ertay’ın açıklamaları karşısında, iki büyük camia arasında sıkıntı olmaması için sessiz kalalım dedik. Ama olmadı. Artık yeter! bu hareketler her iki camiaya da zarar vermektedir.” açıklamasını yaptı

 

Lefke Türk Spor Kulübü başkanı Adnan Doğruyol, Lefke kulübü ile ilgili açıklamalar yapan ve iddialarda bulunan Baf Ülkü Yurdu kulüp başkanı Ahmet Ertay’ı kınayan bir basın bildirisi yayınladı.

Adnan Doğruyol’un basın bildirisi şöyle:

“Lefke kulübü olarak futbolda serzenişler olabileceği ve geçip gideceği düşüncesi ile Baf Ülkü Yurdu kulüp başkanı Ahmet Ertay’ın açıklamaları karşısında, iki büyük camia arasında da sıkıntı olmaması için sessiz kalalım dedik. Ama olmadı.

Ahmet Ertay kendi facebook sayfasından kulübümüze yüklendi. Radyoya çıktı. Basına açıklama verdi. Yetmedi, Kulüpler Birliği sayfasından suçlamalarına devam etti. Artık yeter!

Sen kimsin ki Lefke kulübünü hedef alıp “19 Mart 2022 tarihinde Lefke 16 Ağustos Stadında, Lefke ve Baf Ülkü Yurdu U15 Takımları arasında oynanan maçla ilgili ortalığı germeye çalışın.

Yoksa yaptığın ve verdiğin sözden dolayı bir çocuğun futbol hayatını bitirme noktasına gelmenin verdiği suçluluktan, çocuğun ailesine hesap vermekten kurtulmak için mi bu yaygarayı yapıyorsun?

Lefke A takımının, Lefke ve Baf Ülkü Yurdu U15 Ligi maçının olduğu günde Gönyeli ile deplasmanda oynadığı maç ve havanın çok soğuk olmasından dolayı Lefke seyircisi azdı. Seyirci olarak, sahada oynayan çocukların arkadaşı olan yaşları 13 – 16 arasındaki 20 çocuk, yine oynayan çocukların anne ve babaları olan yaklaşık 30 kişi, 2 Lefke kulüp yöneticisi ve 5 seyirci vardı. BÜY tarafında ise oğlu sahada oynayan Cenk Berkalp hoca ve başkan dahil 5 – 6 çocuk ailesi seyirci maçı seyretmekte idi.

Maç oynanırken ve herkes birlikte maçı seyrederken 20 çocuk içerisinden bir tanesi Cenk hocanın oğluna küfür etti. O anda gelişen küçük gerginlikten dolayı Lefke yöneticileri her iki tarafı birbirinden ayırarak kendi bölgelerine gönderirken maç devam etti. Bu arada Ahmet Ertay, maç boyunca tribünlerde herkesi taciz edecek şekilde oyuna müdahalelerde bulundu. Hakeme bağırmaları da rahatsızlık verici boyutta maç boyunca devam etti. Maç 0 – 0 devam ederken 90. dakikada Lefke tarafına yönelik Ahmet Ertay, polislere bağırarak çağrıda bulunarak 15 yaşında çocuklara söverler, bunları içeri alın diye bağırması ortamı daha da gerdi.

Sahada oynayan çocukların annelerinden bir tanesinin, kim kime söver demesi üzerine Ahmet Ertay’ın ağır bir küfürle kadına bağırması, yine küçük bir gerilime neden oldu. Bu esnada Azmi hoca, Ahmet Ertay’ın yanına giderek “Yürü git işine, terbiyesiz adam” söyleminde bulundu. Bunun dışında da bir eylemi olmamıştır.

Sahada görevli polisiler ortadadır yukarıda yazdığımız küçük gerginliklerin dışında herhangi bir olay varsa gerekli işlemi yapsınlar biz her türlü desteği vermeye hazırız.

Her iki takım da tertemiz ve kartsız güzel bir maç oynamıştır. BÜY camiası ile Lefke camiaları arasında çok eski dostluklar mevcuttur ve bunu ortadan kaldırmaya yönelik bu hareketler her iki camiaya da zarar vermektedir.”

 

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.