Tribün KıbrısDerbi’nin rengi siyah beyazDerbi’nin rengi siyah beyaz
326 views
19 Aralık 2021 - 21:38

Lefkoşa Atatürk Stad’ında oynanan Lefkoşa derbisinin kazananı 2-1’lik skorla Yenicami olurken iyi gidişini de sürdürmüş oldu. Maçta baştan sona üstün bir oyun sergileyen Yenicami, Hascan ve Fırat önderliğinde rakibine neredeyse top yaptırmadı. Gollerde iki oyuncunun da etkisi büyüktü.Skoru elde ettikten sonra ayağa paslarla orta sahada sürekli Göçmenköy’ün oynama şevkini kırdılar. Daha da farklı bitecek olan bir maç, siyah beyazlı oyuncuların biraz tecrübe eksikliği biraz da bencilliğinden kaynaklı olarak tek farkla sonuçlandı. Orta saha da özellikle Yakup defansif anlamda elinden gelen herşeyi yaptı ve Göçmenköy takımına ortadan hiç geçiş izni tanımadı.Maçta Yenicami adına eleştirebileceğim tek durum kısa boylu oyunculardan kurulu defans hattından kaynaklı çok kafa topu vurdurmaları oldu. Zaten kalelerinde golü de kornerden gelen topta kafa vuruşuyla gördüler.

Göçmenköy ise maça istediği gibi başlayamadı ve Yenicami ‘nin etkili atakları karşısında zorlandı. Golü kalelerinde gördükten sonra ise teknik heyet daha ilk yarıdan iki önemli değişikliğe imza attı ve beraberliği yakalamaları gecikmedi.Organize olmakta zorlanan Göçmenköy takımı, uzun toplar ve duran toplar dışında tehlike üretemedi. Fizik üstünlüğünü neredeyse her atakta kullanmak isteyen deplasman takımı, maçın belirli bölümlerinde başarılı olsalar da gol dışında pozisyon üretemediler. Bekir, Arda ve Cemal, Yenicami defansı arasında eridiler.Yaratmakta çok zorlanan Göçmenköy takımında maçın en iyi ismi kaleci Ali Duvarcı’ydı diyebiliriz.

Yenicami’de tecrübeli üç dört isim dışında kadro tamamen gençlerden oluşuyor ve bu gençler ilk haftalarda güzel sonuçlar alamasa da son haftalarda istediklerini bir şekilde almayı başarıyorlar. İleriki seneler için ise ümit veren bir takım oluşturan Yenicami, hem tecrübe kazanıyor hem de Kuzey Kıbrıs futbolu için oyuncu kazandırmaya devam ediyor. Devre arası transferleri ile de ligde kalmak adına önemli adımlar atacağını düşünüyorum.

Göçmenköy ise yukarıya oynama hayalleri kuruyorsa bu futbol ile sıkıntı yaşamaları kaçınılmaz görünüyor. Puan serileri bu maç ile bitmiş olsa da bugün kötü günlerine denk gelmiş olabilir. Halen daha Göçmenköy bu ligin dişli takımlarından ve devre arasında yapacakları transferler ile ligi iyi yerlerde bitirebilirler.
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.