Tribün KıbrısDeğirmenlik: KTFF’nin avukatlığına soyunan birlikten ayrıldıkDeğirmenlik: KTFF’nin avukatlığına soyunan birlikten ayrıldık
872 views
26 Mart 2022 - 11:18

 

 

Miracle Değirmenlik Spor Kulübü, Kulüpler Birliği’nden ayrılma kararı alırken, “Hasmane açıklamayı büyük bir üzüntüyle karşıladık. Kulüpler Birliği’nin KTFF’nin avukatlığına soyunması, camiamızın bu yapı içerisinde varlığını sorgulamamıza neden oldu. Bu nedenle de birlikten ayrılma kararı aldık.” açıklamasını yaptı

 

Miracle Değirmenlik Spor Kulübü, Kulüpler Birliği tarafından yapılan açıklamaya tepki göstermek amacıyla, Kulüpler Birliği’nden ayrılma kararı aldı.

Miracle Değirmenlik Yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mensubu olduğu Kulüpler Birliği’nin desteğine en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde, bir darbe de Kulüpler Birliği’nden alan Miracle Değirmenlik Spor Kulübü yönetimi, birlik tarafından yapılan hasmane açıklamayı büyük bir şaşkınlıkla ve üzüntüyle karşıladı.

Amacı, üyesi olan spor kulüplerinin çıkarlarını, menfaatlerini korumak ve ismine yakışır şekilde ‘birlik’ olarak hareket etmek olan Kulüpler Birliği’nin, iki kulüp arasında şikâyete dayalı bir durum akabinde gelişen olayların ardından tarafsızlığını koruması ve hatta Futbol Federasyonu tarafından mağdur edilen Miracle Değirmenlik Spor Kulübü’ne destek olması beklenirken, Miracle Değirmenlik Spor Kulübü’nü hedef alan bir açıklama yapması, Değirmenlik camiasında büyük rahatsızlık yarattı.

Kulüpler Birliği yönetiminin söz konusu açıklamayı yaparken, esas paydaşlarının spor kulüpleri olduğunu göz ardı ederek Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun avukatlığına soyunması, camiamızın bu yapı içerisinde varlığını sorgulamamıza neden oldu.

Miracle Değirmenlik Spor Kulübü olarak, haklı serzenişimizde yanımızda olmak yerine karşımızda cephe almayı tercih eden Kulüpler Birliği’nin çatısı altında daha fazla yer alamayacağımıza karar vermiş olup, Kulüpler Birliği’nden ayrılma kararı aldığımızı bildiririz.”

 

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.