Tribün KıbrısÇoban’dan zorunlu ayrılıkÇoban’dan zorunlu ayrılık
479 views
27 Şubat 2022 - 12:05

 

 

ZAYDER’de görev alan Erçin Çoban, Cimnastik Federasyonundaki görevini ihmal etmeme ve tüm enerjisini yardıma muhtaç insanlara harcamak istemesinden ötürü Cimnastik Federasyonundaki asbaşkanlık görevinden istifa etti

 

KKTC Cimnastik Federasyonu, ZAYDER’de görev alacak olmasından ötürü Cimnastik Federasyonunda asbaşkan olarak görev yapan Erçin Çoban’ın, asbaşkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

KKTC Cimnastik Federasyonundan, Erçin Çoban’ın istifası ile ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

“Göreve geldiğimiz günden bugüne yönetimimizde asbaşkan olarak görev yapan Erçin Çoban 23 Şubat 2022 tarihi itibarı ile KKTC Cimnastik Federasyonu asbaşkanlığı görevini sonlandırıp görevinden istifa etmiştir.

Daha önce bulunduğu kurum ve kuruluşlarda misyonu olan sosyal yardım projeleri ile federasyonumuza da farklı bir perspektif kazandıran Erçin Çoban, bundan sonraki süreçte bu misyonunu sürdürmek adına kendi misyonu ile ayni doğrultuda ülkeye hizmet eden Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nde (ZAYDER) görev alacak olmasından ötürü, çocuklarımıza yapılacak hizmetlerde federasyondaki görevini ihmal etmeme ve tamamen tüm enerjisini yardıma muhtaç insanlara harcamak istemesinden ötürü istifa etmiştir.

Bizler de federasyon olarak göreve geldiğimiz günden bugüne kadar kendisi ile beraber sporumuza hizmet etmekten, kendi misyonu gereği sosyal yardım projelerini federasyon aracılığı ile de hayata geçirmekten gurur ve onur duyduğumuz arkadaşımızın görevden ayrılarak çocuklarımıza daha iyi hizmet edecek bir başkasının yerine atanması erdemliğini göstermesinden dolayı teşekkür ederiz.

Kendisinin ülkeye farklı bir yapıda hizmet etmesinin daha başarılı ve kendi misyonuna uygun olacağı düşüncesi ile ayrılma talebini üzüntü ile karşılamamıza rağmen ZAYDER çatısı altında ülkeye tamamen vicdanı ve gönüllü olarak hizmet etmek istemesi bizleri onurlandırmış ve gururlandırmıştır. Arkadaşımıza bundan sonraki yaşantısında ve görev alacağı yerde başarılar temenni ederiz.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.