Tribün Kıbrıs

Cimnastikte monitör test iptal edildi


Cimnastikte monitör test iptal edildi
288 views
28 Ağustos 2020 - 18:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cimnastik Federasyonu yönetim kurulu, Covid 19 vakalarında meydana gelen artış nedeniyle 2014 – 2015 doğumlu çocuklara yönelik olan ikinci monitör test taramasını iptal etme kararı aldı

KKTC Cimnastik Federasyonu yönetim kurulu, Covid 19vakalarında meydana gelen artış nedeniyle ikinci monitör test taramasını iptal etme kararı aldı.

29 ustos Cumartesi günü yapılması planlanan testin iptal edilmesi ile ilgili olarak Cimnastik Federasyonu başkanı Hasan Sapsızoğlu şu açıklamayı yaptı:

2014 – 2015 doğumlu çocuklarımıza 29 ustosta yapmayı planladığımız kulüpler arası ikinci monitör test taramasını, artan Covid 19 vakalarından dolayı iptal etmeyi kararlaştırdık.

Bu testi yaparken hedefimiz, çocuklarımızın gelişimini takip etmek ve yeteneklerini belirleyip tüm verileri kayıt altına alarak, cimnastik özelinde yetenekli çocukları belirlemekti.

Cimnastik branşına uygun olan çocuklarımızı belirledikten sonra diğer çocuklarımızın da kayıtları tutacağız. Bu çocuklarımız ileriki yaşlarda farklı bir branşa yöneldiklerindebireysel verilerini de ilgili federasyonlarla paylaşacağız.

Çocuklarımızın seviyelerini yukarıya çekmeyi amaçlıyoruz. Bu nedenle de monitör testini kulüplerimiz kendi içinde yaparak tüm verileri bizlere iletecekler. Üçüncü monitör testinide şartlara göre yılsonu yaparak taramayı tamamlamış olacağız.SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.