Tribün KıbrısCimnastikçiler en zor hareketleri liderimiz anısına yaptılarCimnastikçiler en zor hareketleri liderimiz anısına yaptılar
409 views
15 Mart 2022 - 15:36

 

 

Dr Fazıl Küçük Kulüpler Arası “Minik- Kız” Artistik Cimnastik KKTC Şampiyonasında cimnastikçiler, zorlu hareketleri başarıyla yaparlarken, birincilik Lefkoşa Cimnastik Kulübünden Defne Conkbayır’ın oldu

 

KKTC Cimnastik Federasyonu faaliyetlerine hız kesmeden devam ederken, bu kez de kulüpler arası yarışma düzenledi.

KKTC Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Kulüpler Arası “Minik – Kız” Artistik Cimnastik KKTC Şampiyonası, liderimiz Dr Fazıl Küçük anısına yapıldı. Dr Fazıl Küçük Kulüpler Arası “Minik- Kız” Artistik Cimnastik KKTC Şampiyonası, KKTC Cimnastik Federasyonu Dr Fazıl Küçük Spor Salonunda düzenlendi.

Türkiye’den Türkiye Cimnastik Federasyonu hakem eğitmeni ve hakem Yeliz Ilgar’ın da katkı koyduğu yarışmada cimnastikçiler, zorlu hareketleri başarıyla yaparlarken, ortaya güzel görüntüler ortaya çıktı.

Lefkoşa Cimnastik Kulübünden Defne Conkbayır’ın 67,8 puanla birinci olduğu Dr Fazıl Küçük Kulüpler Arası “Minik- Kız” Artistik Cimnastik KKTC Şampiyonasında ilk 10’a giren sporcular Ankara’da düzenlenecek olan Artistik Cimnastik Minik Kızlar Müsabakasına KKTC Milli Takımı olarak gitmeye hak kazandılar. Şampiyonada dereceye girenlere ödülleri ise KKTC Cimnastik Federasyonu başkanı Hasan Sapsızoğlu ile Dr Fazıl Küçük’ün oğlu Mehmet Küçük tarafından verildi.

Dr Fazıl Küçük Kulüpler Arası “Minik- Kız” Artistik Cimnastik KKTC Şampiyonasında ilk 10’a giren sporcular, dereceleri ve kulüpleri şöyle:

1)Defne Conkbayır 67.8 Lefkoşa Cimnastik kulübü

2)Nida Toko 65.4. Erbulut cimnastik kulübü

3)Türkan Kılıç 58.2. Erbulut cimnastik kulübü

4)Defne Erönen 53. 9. Lefkoşa Cimnastik kulübü

5)Maya Küçükakçalı 44.4. Erbulut cimnastik kulübü

6)Eylül Bulut 43.6. Ada Cimnastik kulübü

7)Hira Nur Aydın 41.5. Ada Cimnastik Kulübü

8)Almina İsmailov 38.4. P&G cimnastik kulübü

9)Sır Mutlu 36.0. Ada Cimnastik kulübü

10)Varvara Pankratova 35.2 P&G Cimnastik kulübü

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.