Tribün KıbrısCimnastik Federasyonu, Engelliler Spor Federasyonu ile protokol imzalayacakCimnastik Federasyonu, Engelliler Spor Federasyonu ile protokol imzalayacak
198 views
24 Şubat 2022 - 17:21

 

 

Hasan Sapsızoğlu, “Engelliler Spor Federasyonu ile yapacağımız çalışmalarla özel eğitime ihtiyacı olan kişilerin gelişimine katkı sağlayacağız. Fırsat eşitliği yaratmak için de Engelliler Spor Federasyonu ile bir protokol imzalayacağız.” açıklamasını yaptı

 

KKTC Cimnastik Federasyonu, özel eğitime ihtiyacı olan kişilere spor yaptırma adına Engelliler Spor Federasyonu ile protokol imzalayacak.

KKTC Cimnastik Federasyonu başkanı Hasan Sapsızoğlu, Engelliler Spor Federasyonu ile imzalanacak protokolle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Cimnastik sporumuz, özel eğitime ihtiyacı olan kişilerin öncelikle topluma adaptasyonlarını gerçekleştirmek ve kendi kendine yetebilme duygusunu ortaya çıkarmak için reaktif bir etkinlik sağlamaktadır.

Engelliler Spor Federasyonu ile yapacağımız çalışmalarla özel eğitime ihtiyacı olan kişilerde motor kaslarını güçlendirerek koordinasyon, denge, esneklik ve kuvvet gelişimini sağlayacağız. Fırsat eşitliği yaratmaya çalışarak özel eğitime ihtiyacı olan kişileri de ulusal ve uluslararası alanlarda yarışır seviyeye getirebilmek için Engelliler Spor Federasyonu ile bir protokol imzalayacağız.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.