Tribün KıbrısChelsea satılıyorChelsea satılıyor
503 views
26 Şubat 2022 - 13:28

Ukrayna – Rusya savaşı nedeniyle Chelsea sahibi Roman Abramovich’in İngiltere’ye girmesi yasaklandı. İngiliz kulübünün yakın zamanda satışa çıkarılması bekleniyor.

Ukrayna – Rusya savaşının etkileri hissedilirken, İngiltere yaptırım kararı aldı. Chelsea Futbol Takımı’nın sahibi Roman Abramovich’in ülkeye girişi yasaklandı. Rus milyarderin İngiltere’ye girememesiyle Chelsea’nin satılma ihtimali ortaya çıktı. İngiliz kulübünün taliplileri kararın netleşmesini bekliyor.

Bloomberg‘e konuşan ve ismi açıklanmayan bir yönetici, kulüp satışı için araştırma yapıldığını söyledi. Olası satış için kulüp, inceleme başlattı.

Britanya Dışişleri Bakanı Liz Truss, Roman Abramovich’in ülkeye girişine onay vermedi. Britanya İşçi Partisi üyesi Chris Bryant, Abramovich’in İngiltere’de kulüp sahibi olmaması gerektiğini söyledi.

KPMG’ye göre Chelsea’nin şu anki değeri yaklaşık olarak 2.1 milyar Dolar. Kulüp satılırsa Avrupa’da satılan en pahalı kulüplerden biri olarak tarihe geçecek.

Kulüp taliplileri, Chelsea’nin olası satışı için Birleşik Krallık’ın kararlarını bekliyor.

Aynı habere göre Amerikalı yatırımcılar Chelsea’nin satılmasını beklerken, Formula 1 takımlarından McLaren Racing’in ortaklarından MSP Sports Capital da Chelsea için şartlarını zorlayacak. MSP Sports Capital CEO’su Jeff Moorad, Chelsea için, “Global doğru markalardan bir tanesi” yorumunda bulundu.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.