Tribün Kıbrıs


Çetinkaya: Hipodrom arazisi, Kutay aracılığı ile peşkeş çekilecekÇetinkaya: Hipodrom arazisi, Kutay aracılığı ile peşkeş çekilecek
388 views
12 Ocak 2022 - 11:35

 

KTAY başkanı Bahir Çetinkaya, hipodrom yapılmak için ayrılan arazinin, UBP Girne İlçe başkanı Bülent Kutay aracılığı ile peşkeş çekileceğini iddia etti

 

Kıbrıs Türk At Yarışları (KTAY) başkanı Bahir Çetinkaya, Alayköy’de bulunan ve Bakanlar Kurulu tarafından hipodrom yapılmak için ayrılan arazinin otel yapımı gerekçesiyle ellerinden alınmasına tepki gösterdi.

Bahir Çetinkaya’nın açıklaması şöyle:

“Spordan sorumlu olan Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile geçtiğimiz Kasım ayında imzaladığımız protokol sonucunda, Alayköy’de bulunan ve Bakanlar Kurulu tarafından hipodrom yapılmak için ayrılan araziye, Türkiye Jokey Kulübü’nün finanse edeceği, fotoğrafta vaziyet planı görülen projeyi hayata geçirmeyi hedefledik.

Fakat bugün itibarı ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun bizlere ulaşarak, UBP Girne İlçe Başkanı Bülent Kutay’ın bu protokole karşı olduğunu ve protokolü hayata geçiremeyeceğini söylemesi üzerine bu durumu üzülerek öğrendik.

Sonrasında Bulent Kutay ile yaptığımız görüşmede Bülent Kutay; hipodrom için ayrılan araziye yatırımcı bulduklarını ve bu yatırımcının bahsi geçen araziye “OTEL” yapacağı, yani hipodrom için ayrılan arazinin açıkça Bülent Kutay’ın kendisinin aracılığı ile peşkeş çekileceği bilgisini bizlere hiç çekinmeden vermiştir.

Bizler de bunun üzerine, Kıbrıs Türk At Yarışları (KTAY) olarak önümüzdeki Cuma günü, elimizdeki belgeler ve projeler ile açıklama yapıp, olayı tüm şeffaflığı ile basına aktaracağımızı bildirmek isteriz. Cuma gününden önce tüm basın mensuplarına, basın açıklamasının yeri ve saati bildirilecektir.

Unutulmamalıdır ki; KKTC Gençliğinin proje ve hayalleri, KKTC’deki tüm siyasi partilerden daha büyüktür. Tüm atçılık camiasına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Süper Lig puan durumu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yalova in, Düzkaya out
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Lapta kendine geldi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Birbirlerini üzdüler
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kaleciye zivaniya
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençler, farklı kazandı
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.