Tribün Kıbrıs

Çanakkale Ortaokulu bisiklette Türkiye şampiyonuÇanakkale Ortaokulu bisiklette Türkiye şampiyonu
97 views
22 Mayıs 2022 - 21:40

 

 

Türkiye Okullararası Bisiklet Yıldızlar Türkiye Birinciliğinde Çanakkale Ortaokulu yıldız erkekler kategorisinde takımsal klasmanda Türkiye şampiyonu oldu

 

2021 – 2022 Eğitim Öğretim Dönemi Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında bisikletçilerimizden Türkiye’de tarihi başarılar geldi.

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi tarafından düzenlenen KKTC Okullararası Yıldızlar ve Gençler Bisiklet Şampiyonası’nda bireysel klasmanda birinci olan sporcular ile takımsal klasmanda birinci olan okullarımız Türkiye’deki yarışlara katılarak ülkemizi gururlandıran başarılara imza attı.

Türkiye Okullararası Bisiklet Yıldızlar ve Gençler A/B (Kız-Erkek) Türkiye Birinciliği 20 – 22 Mayıs tarihlerinde Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde gerçekleşti. Yarışlarda ülkemiz ile birlikte Türkiye’nin 40 ilinden toplamda 500 sporcu pedal döndürdü.

Aynı zamanda Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu Yıldız Erkek Karması takımında da milli olarak yarışan sporcularımız bireysel klasmanda iki Türkiye birinciliği, bir ikincilik, bir üçüncülük ve bir de dördüncülük madalyası elde ederken takımsal klasmanda da bir Türkiye şampiyonluğu kupası kazandı.

Çanakkale Ortaokulu yıldız erkekler kategorisinde takımsal klasmanda Türkiye şampiyonu oldu.

Mustafa Çavuş, Asım Öngün ve Ömer Yalçın’dan oluşan Çanakkale Ortaokulu Yıldız Erkek Bisiklet Takımı, yarışların ikinci gününde 15 kilometrelik mesafeden oluşan ‘Yol Yarışı’nda müthiş bir başarı elde etti.

Kıyasıya bir çekişmenin yaşandığı yarış sonunda Çanakkale Ortaokulu puanlamada tüm rakiplerinden en iyi dereceyi elde ederek takımsal klasmanda Türkiye şampiyonluğuna ulaştı.
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.