Tribün Kıbrıs

“Bu koşullarda oynamak istemiyoruz”

“Bu koşullarda oynamak istemiyoruz”
225 views
13 Eylül 2020 - 9:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Güney Kıbrıs İkinci Ligindeki futbolcular, Kıbrıs Futbol Federasyonu’na bir mektup yazarak aşırıcı sıcaklarda ve baştan savma covid testlerinin yapıldığı bir ortamda futbol oynamak istemediklerini iletti.

Futbolcular mektupta, 2.Ligdeki  kulüpler ve futbolcuların  birçok sorunla boğuştuğunu ancak şu an en önemli sorunlarının sağlık olduğunu ifade ederek birçok ikinci ligdeki statta ışıklandırma sorunu olması nedeniyle maç başlama saatlerinin değiştirildiğini ve sıcaktan bayılma tehlikesi altında karşılaşmalara çıkmak zorunda kaldıklarını vurguladılar.

Futbolcular ayrıca içinde bulunduğumuz pandemide müsabakalar öncesi yapılması gereken Covid testlerinin de çoğu zaman yapılmadığını, ve devlet ile federasyonun kendilerinin koyduğu kuralları yine kendilerinin yok saydığını ifade ederek bu durumda geçtiğimiz sezonun neden iptal edildiğini anlamadıklarını belirttiler.

Futbolcular, bu sorunlara bir çözüm bulunmasını istediklerini belirterek kısa zamanda çözüm bulunmazsa eylemler gerçekleştireceklerini vurguladılar.


SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.