Tribün Kıbrıs
Boğaz’ın efendisi Doğukan
Boğaz’ın efendisi Doğukan
309 views
21 Ağustos 2022 - 15:37

 

 

Doğukan Ulaç, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesince bugün düzenlenen 34. Samsung Boğaziçi Açık Su Yüzme Maratonunda 48.13’lük derecesi ile birinci oldu

 

Milli yüzücümüz Doğukan Ulaç, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesince bugün düzenlenen 34. Samsung Boğaziçi Açık Su Yüzme Maratonunda 48.13’lük derecesi ile birinci oldu.
Dünyanın önde gelen yüzme organizasyonlarından Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, 5 kıtadan 2400’ü aşkın yüzücüyü İstanbul Boğazı’nda bir araya getiriyor. Yarışmaya katılanların 700’ünün kadın olduğu bildirildi.

Bu yıl 34. kez gerçekleştirilen yarış için Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’ndaki iskelede toplanan 1198’i yabancı 2441 yüzücü 3 vapurla yarışın başlayacağı Kanlıca Vapur İskelesi’ne götürüldü. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, burada yarış startını verdi. Yüzücüler sırayla iskeleden atlayarak, boğazın serin sularında yarışmaya başladı.

Kanlıca İskelesi’nden başlayıp Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’ndaki etkinlik alanında son bulacak 6.5 kilometrelik yarışta yüzücüler, Asya’dan Avrupa’ya yüzerek, ”kıtalararası yüzücü” unvanını kazanabilmek için mücadele ettiler.

İstanbul Boğazının iki yakası arasında 6.5 kilometre olarak gerçekleştirilen yarışta Doğukan kürsünün en üst basamağında yer buldu. Doğukan Ulaç’ın birinci olduğu yarışta Volodymyr Voronko 2., Atakan Ercan ise 3. oldu.

Türkiye ve İstanbul’un tanıtımına büyük katkı sunan organizasyon, Dünya Açık Su Yüzme Birliği (WOWSA) tarafından 2016’da ”En iyi açık su yüzme organizasyonu” seçilmişti.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.