Tribün Kıbrıs


Birkan Uzun Cimnastik Salonunda, çalışmalar tam gazBirkan Uzun Cimnastik Salonunda, çalışmalar tam gaz
78 views
26 Ocak 2023 - 16:30

 

 

KKTC Cimnastik Federasyonunun cimnastiği tüm ülkeye yayma ve 10,000 çocuk hedefi doğrultusunda başlattığı çalışmalar neticesinde, Akçay’a cimnastik salonu kazandırma çalışmaları sürüyor.

Güzelyurt bölgesine hizmet edecek olan Akçay Birkan Uzun Cimnastik Salonunda çalışmalar sürerken, Cimnastik Federasyonundan çalışmalarla ilgili şu açıklama yapıldı:

“Uzun uğraşlar sonucunda, cimnastik salonu yapma amaçlı olarak Kooperatif Merkez Bankasına ait Akçay’da bulunan deponun kullanımını almıştık.

Bölgeye cimnastik salonu kazandırma hedefimiz doğrultusunda Akçay Birkan Uzun Cimnastik Salonundaki 1. etap çalışmalarımızı bitirdik. Akçay Muhtarı Uğur Dereliköylü ile işbirliği içerisinde yürütmüş olduğumuz projemize destek olan Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, Güzelyurt Karayolları Dairesi müdür ve emekçileri, iş adamı Memduh Şeker, iş adamı Doğukan Kamacıoğlu, Mehmet Usta, Sabri ve Umut Turalı’ya çok teşekkür ederiz.

Salonumuzu tamamladıktan sonra tüm Güzelyurt bölgemizdeki çocuklarımızı cimnastik sporumuzla buluşturacağız. Sağlıklı nesiller yetiştirirken özelde cimnastik, genelde ülke sporuna başarılı sporcular kazandıracağız. Emeği geçenlere tekrardan teşekkür eder destek olmak isteyenlerin katkılarını da bekliyoruz.”

 
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HAFTANIN KÂRLISI HAMİTKÖY
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Potada GAÜ – DAÜ finali
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Değişmez şampiyon Cemal
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Elif yine zirvede
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Benli’ye rekor dayanmıyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İlk start Alptürk anısına
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kupa hakemleri açıklandı
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.