Tribün Kıbrıs

Birinci: “Azerbaycan ligine katılabiliriz”

Birinci: “Azerbaycan ligine katılabiliriz”
397 views
17 Kasım 2020 - 11:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülkemizin FIFA’ya kayıtlı uluslararası menajerlerinden Tekin Birinci sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a çağrıda bulunarak Azerbaycan ziyaretinde futbolu da gündeme getirmesini ve ligimizden birkaç takımın Azerbaycan ligine katılmasını sağlayıp, futbolumuzun dünyaya açılmasının sağlanması gerektiğini dile getirdi:

Projem Azerbaycan ve önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımızın yapacağı ziyaret ile ilgili. Eğer bu fikrim iki ülke arasında kardeşlik duygusunu da daha da pekiştirmek için kullanılırsa yapılacak en büyük ticari proje kadar yararli ve faydalı olur. Bir anda minimum 36 fabrikamız dünyaya futbolcu üretmek için tam randımanlı çalışır..

Ben 12 senedir uluslararası futbolun içinde olan birisi olarak Kıbrıs Azerbaycan ve Türkiye üçgeninde belki de en büyük tecrübeye sahip futbolcu temsilcisiyim, her 3 ülkede ve kktc de toplam 100den fazla transfere imza atarken çarkların nasıl döndüğünü çok iyi biliyorum… Bugüne kadar 5 Azeri milli futbolcunun Türkiye’ye transferini yaptigimdan sanirim bu alanda da rekor bendedir… yine Rum kesiminden Azerbaycan’a ve Türkiye’ye, kktc den ve Türkiye’den Rum Kesimine ve Türkiye’den Azerbaycan’a yani hepsinden hepsine birçok kez transferler gerçekleştirdim.

Size buradan şunu söylemek isterim ki KKTC futbolunun en kolay adapte olacağı lig ne Güney Kıbrıs  ne de Türkiye ligleridir… KKTC’nin işbirliği yapabileceği, kolay uyum sağlayabileceği yegane lig Azerbaycan ligidir.

Azerbaycan Super Liginde sadece 8 takım bulunmaktadır. Olası bir işbirligi ile KTFF AFFA (Azerbaycan FF) çatısı altında bulunup ligdeki takim sayisi (atıyorum) 4 veya 6 da KKTC’den alınacak takımla 12 veya 14e çıkarılabilir. Kendi kontenjanından düşüp çıkma ayarlanabilir ve KKTC takımlarının Avrupa’ya gitmesinin önü açılabilir..

Evet benim naçhizane önerim bu fikrin çalışılıp geliştirilmesi ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve heyetinin gerçekleştireceği ziyarette somut şekilde masaya yatırılması….”


SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.