Tribün Kıbrıs“Bir tuğlada sen koy” projesi için dayanışma gecesi“Bir tuğlada sen koy” projesi için dayanışma gecesi
290 views
10 Ocak 2022 - 9:52

Cimnastik Federasyonunda Hasan Sapsızoğlubaşkanlığındaki yönetim kurulu “Bir tuğlada sen koy” projesi kapsamında Pazartesi akşamı dayanışma gecesi düzenleyecek

KKTC Cimnastik Federasyonunda Hasan Sapsızoğlubaşkanlığındaki yönetim kurulu “Bir tuğlada sen koy” projesi kapsamında Pazartesi akşamı bir dayanışma gecesi düzenleyecek.

Gönyeli’deki La Chaetau Romance Restoran’ta düzenlenecek olan gece ile ilgili olarak KKTC Cimnastik Federasyonu başkanı Hasan Sapsızoğlu şu açıklamayı yaptı:

KKTC Cimnastik Federasyonu olarak kısa sürede çok büyük işlere imza attık. 2 yıl önce 150 lisanslı sporcudan aldığımız federasyonu 3.000 lisanslı sporcuya, 5 antrenörden 100 antrenöre, 0 hakemden 16 hakeme, 3 kulüpten 16 kulübe ve cimnastik yapılan nokta sayısı da tek noktadan 26 noktaya çıkardık.

Devlet eli ile ve hükümetler tarafından yapılması gereken salonlar, maalesef malum krizden dolayı yapılamamakta, ülkede birçok federasyon zor durumunda kalmaktadır. Bizler de özellikle salonu bulunmayan 3 bölgeye federasyon eli ile 3 salon kazandırmak ve daha çok çocuğumuzun spora başlangıç noktası olan cimnastik ile tanışmasını sağlamayı istiyoruz.

Kırsal kesimlerdeki çocukları da cimnastikle buluşturmak adına 3 tane salon yapmak için düğmeye bastık.

Sporumuza köprü ol, bir tuğla da sen koy” projemize destek vermek isteyen herkese bir bilet alma çağrısında bulunuyoruz.
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.