Tribün Kıbrıs
Behlül, Gilanlıoğulları – Pişmiş Turnuvasında da birinci
Behlül, Gilanlıoğulları – Pişmiş Turnuvasında da birinci
452 views
07 Nisan 2022 - 7:17

 

 

Mustafa Behlül, Kemal – Nazemin Gilanlıoğulları / Kemal Pişmiş Açık Anı Darts Turnuvasında, Murat Çınaroğlu’nu mağlup ederek üst üste ikinci şampiyonluğunu elde etti. Murat Çınaroğlu ise ikinci oldu

 

İsmet KARAOSMAN

Güzelyurt Darts Birliğinin organize ettiği GDB 2021-2022 Ferdi Darts Şampiyonasına, Kemal – Nazemin Gilanlıoğulları / Kemal Pişmiş Açık Anı Darts Turnuvası ile devam edildi.

Güzelyurt Darts Birliği (GDB) organizasyonunda ve Gilanlıoğulları ile Pişmiş ailelerinin sponsorluğunda gerçekleşen GDB 2021 – 2022 Ferdi Darts Şampiyonasına puan veren 9. (dokuzuncu) ayak olan Kemal – Nazemin Gilanlıoğulları / Kemal Pişmiş Açık Anı Darts Turnuvası, Binatlı Yılmaz Spor Kulübü (BYSK) lokalinde gerçekleştirildi.

Turnuvada rakiplerini yenen Mustafa Behlül, Kurtuluş Gamla, Murat Çınaroğlu ve Hasan Bozbeyli final oynamaya hak kazandılar. Çok güzel bir katılımın ve yüksek sayılardan bitiriş ile en az dartta bitirişin yaşandığı turnuvanın ilk yarı final maçında Mustafa Behlül rakibi Hasan Bozbeyli’yi 3 – 0 ile geçip ilk finalist olurken, ikinci yarı final maçında da rakibi Kurtuluş Gamla’yı 3-1 yenen Murat Çınaroğlu ikinci finalist oldu.

Mağlupların oynadığı üçüncülük maçında rakibini 3 – 2 yenen Kurtuluş Gamla gecenin üçüncüsü oldu. Final maçında ise Murat Çınaroğlu’nu 3 – 0’lık net bir skorla geçen Mustafa Behlül geçen haftaki şampiyonluğunu yeniden perçinleyerek son iki haftayı üst üste şampiyon olarak kapattı.

Gecenin yan ödüllerinde ise; — En yüksek sayıdan bitiren 2 180 ile Mustafa Behlül, — En yüksek sayıdan bitiren ödülünü Sedat Sedatgil, — En az dartta bitiren ise 14 dart ile yine Mustafa Behlül aldılar.

Turnuvanın ödüllerini Adem Gilanlıoğulları, Ramadan Gilanlıoğulları, Mustafa Cangil, Osman Bican, GDB Asbaşkanı Engin Portakalcıoğlu ve GDB Yönetim Kurulu üyesi Hakan Oruz verdiler.


SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.