Tribün Kıbrıs

Basketbol Federasyonu’ndan basın toplantısı

Basketbol Federasyonu’ndan basın toplantısı
1.241 views
19 Ocak 2021 - 20:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

Basketbol Federasyonu, son günlerde yaşanan gelişmeler yanında yeni Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) tanıtımını yaptığı bir basın toplantısı gerçekleştirdi

 

KKTC Basketbol Federasyonu, son günlerde yaşanan gelişmeler yanında yeni Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) tanıtımını yaptığı bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Basın toplantısında federasyon yönetim kurulu üyesi Yurdakul Cafer’in konuşmasıyla başlarken, başkan Orhun Mevlit, yönetim kurulu üyeleri Ali Tüzünkan, Çağda Pehlivan, Uraz Şentürk ve MHK’nin yeni başkanı Timuçin Pirgalıoğlu düşüncelerini açıkladılar. Toplantı spor basınından gelen soruların yanıtlanmasının ardından tamamlandı.

Cafer: 6 aylık süreçte iyi işler başardık

Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yurdakul Cafer yaptığı konuşmada, Temmuz sonu göreve geldiklerini, 6 aylık süreci tamamladıklarını, bu süre zarfında iyi işler başardıklarına inandıklarını, COVID 19 nedeniyle hedefledikleri birçok projeyi henüz hayata geçiremediklerini belirtti. Cafer, 2.5 yıllık bir süreleri olduğunu ve bunları başarmak istediklerini aktardı.

Belirsizlikle dolu bir sürecin kendilerini beklediğini, kendilerini hayal kırıklığına uğratan bazı gelişmeler yaşandığını, profesyonellik gereği sessiz kalmayı tercih ettiklerini ancak gerçeğe dayanmayan söylemler olması nedeniyle bu konuya açıklık getirmek istediklerini belirtti.

Şentürk: Açılış Kupası’nın her yönden başarıyla tamamladık

Açılış kupası değerlendirmesini yapan yönetim kurulu üyesi Uraz Şentürk, turnuvanın başarı ile tamamlandığını, pazarlama yönünden hedeflediklerine ulaştıklarını ifade etti.

Şentürk, Sağlık Bakanlığı ile istişarelerinin devam ettiğini, pandeminin gidişine göre maçların ne zaman oynanacağını belirleyeceklerini ifade etti.

Tüzünkan: Kararları basketbolun menfaati doğrultusunda korkmadan alıyoruz

Yönetim Kurulu Üyesi Ali Tüzünkan, basketbol için bir araya gelen bir ekiple heyecanla çalıştıklarını dile getirerek, basketboldan herkesin keyif almasını sağlama prensibi ile hareket ettiklerini söyledi.

Seçim dönemi tüm kulüpler, hakemler, sporcular ve diğer paydaşlarla istişare ederek bir seçim manifestosu hazırladıklarını anımsatan Tüzünkan, yönetim olarak verdikleri her kararı basketbolun menfaati doğrultusunda korkmadan verdiklerini belirtti.

Tüzünkan, MHK konusunda bir karar verirken orayı sadece hakemlerin bir kurumu olarak görmediklerini, adaletli maç yönetilmesi amacı ile adım attıklarını, aldıkları kararları öz güvenle aldıklarını, bu sorumluluğun kendilerinde olduğunu söyledi.


SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.