Tribün Kıbrıs


Basketbol Federasyonu, topu devlete attıBasketbol Federasyonu, topu devlete attı
49 views
16 Mart 2023 - 8:14

 

 

Basketbol Federasyonu, Spor Dairesi’ne yazı yazarak deprem felaketi sonrasında yurt dışı sportif karşılaşmalara katılım konusunda devletin herhangi bir karar alınıp alınmadığı yönünde bilgi isterken, Orhun Mevlit, tüm federasyonları ve okulları ilgilendiren konuda devletin suskun olduğuna vurgu yaptı

 

Basketbol Federasyonu, Spor Dairesi’ne yazı yazarak Türkiye’de yaşanan deprem felaketi sonrasında yurt dışı sportif karşılaşmalara katılım konusunda dairenin veya devletin herhangi bir karar alınıp alınmadığı yönünde bilgi verilmesini istedi.

6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin ardından artçı sarsıntıların devam ettiği vurgusu yapılan yazıda başta Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) olmak üzere bir takım davetler alındığı, bu davetlere yazılacak cevap konusunda Spor Dairesi veya devletin aldığı bir karar olup olmadığı konusunda bilgi talep edildi, devlet politikasının ne olacağı soruldu.

Konunun sadece basketbolu değil tüm diğer federasyonları ve okulları ilgilendirdiği belirtilirken, bu noktada katılıp katılmama yanında katılma durumunda hangi koşullar altında bunun gerçekleşeceğinin ortaya konulması gerektiği vurgusunda bulunuldu.

KKTC Basketbol Federasyonu konuyla ilgili olarak devlet spor teşkilatının yurt dışı sportif faaliyetler konusunda net tavır belirleyene kadar hiçbir yurt dışı faaliyet yapmayacağını da kamuoyu ile paylaştı.

Konuyla ilgili konuşan KKTC Basketbol Federasyonu Başkanı Orhun Mevlit, Basketbol Federasyonu’nun her daim spor faaliyetlerinin sürdürülmesi gerektiği düşüncesinin savunduğunu, bunun en güzel örneğinin ise pandemi döneminde tüm gerekli şartları oluşturarak basketbol müsabakalarının başlatmak olduğunu söyledi.

Mevlit, o dönemdeki en önemli ayrıntının devletin hangi koşullarla spor müsabakası düzenleneceğini federasyona bildirdiğini anımsatarak, kendilerinin de koşulları eksiksiz yerine getirerek ülkede sporun yeniden başlamasında öncülük ettiğini dile getirdi.

Mevlit: Devlet suskun

Başkan Mevlit gelinen aşamada devletin suskun bir tavır içinde olduğunu, bu noktada da kendileri dahil birçok federasyonun belirsizlik yaşadığını ifade ederek, bu konuda konulacak net bir tavrın tüm federasyonların yol haritasını çizmede yardımcı olacağını söylerine ekledi.

 
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Potada GAÜ – DAÜ finali
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Değişmez şampiyon Cemal
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Elif yine zirvede
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Benli’ye rekor dayanmıyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İlk start Alptürk anısına
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kupa hakemleri açıklandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dem’s Çanakkale şampi…
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.