Tribün Kıbrıs


Basketbol Federasyonu, Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüşecekBasketbol Federasyonu, Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüşecek
400 views
08 Eylül 2020 - 18:27

Ülkede artan Kovid-19 vakaları ilgili olarak Basketbol Federasyonu, Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile bir görüşme talebinde bulunduğunu açıkladı.

Bugün (8 Eylül 2020 Salı) açıklanan Bakanlar Kurulu kararları sonrasında federasyon, Sağlık Bakanlığı yetkililerinden görüşme talep etti. Açıklanan kararlarda salon sporlardan hiç bir şekilde bahsedilmemesi, sadece bireysel sporların serbest olmasının ve seyircisiz müsabakalardan söz edilmesi federasyon yetkililerini harekete geçirdi.

 

Takımlar alınan bilgiler ışığında bilgilendirilecek

Federasyonun9 Eylül Çarşamba günü konuyla ilgili görüşmeler yapması bekleniyor. Federasyon başkanı Orhun Mevlit,Sağlık Bakanlığı yetkililerinden alacakları bilgiler doğrultusunda takımları en kısa sürede bilgilendireceklerini söyledi.

 

Mevlit: Kararın netleşmesi için çalışıyoruz

Yapılan açıklamanın net olmadığını söyleyen federasyon başkanı Mevlit, konuyu yönetim olarak masaya yatırdıklarını belirtti. Gelişmeler ışığında halı hazırda bazı takımların geçici süreyle antrenmanlarını iptal ettiklerini belirten Mevlit, kararların netleştirilmesi için çalıştıklarını ifade etti.
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.